| qwerty1234 a întrebat:

Imi place de o fata dar nu cred ca ea stie asta inca, are 13 ani si eu am 17. Acum cateva zile mi-a scris pe facebook, am vorbit noaptea aia mult, ziua de dupa am vorbit si mai mult, ore in sir. Dupa aceea a plecat in oras unde ne-am vazut dar nu prea am vorbit, nu era bine dispusa deloc desi cand am vorbit pe net a fost foarte vorbareata, chiar as fi crezut ca ma place destul de mult dar dupa ce am ajuns acasa din oras i-am scris si mi-a spus sa o las in pace, parea foarte suparata dar am aflat ca nu din cauza mea ci din cauza altui baiat de care este indragostita, vestea asta a cazut ca o bomba, eu habar n-aveam ca are pe cineva dar acest baiat sta departe de orasul in care stam noi. De ce oare ma chinuie asa? Dupa cum vorbea pe net as fi crezut mai degraba ca ii place de mine decat ca are pe altcineva, ieri nu am vorbit aproape deloc... prin oras nu a mai iesit. Vreau sa stiu daca simte ceva fata de mine sau nu... oare ma ignora cu un anumit scop? Ar mai fi o varianta care are 2% sanse sa fie adevarata, poate e indragostita de mine si nu vrea sa arata asta inca si impreuna cu o prietena de-a ei a inventat povestea cu baiatul ala doar sa ma faca pe mine al naibii de gelos.(desi nici eu nu cred varianta asta)

19 răspunsuri:
| Pawesome a răspuns:

13 ani? Vrei la 13 ani deja sa se gandeasca la relatii? Intr-adevar ca multe fete au deja iubiti de la 11 ani, dar daca e pe cat de matura spui tu, inseamna ca isi da seama ca nu e la varsta in care sa o preocupe relatile.

| neutrino a răspuns:

Sigur tu ai 17 si ea 13 ani? Nu e invers?

| Demonull a răspuns:

13 ani.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Demonull):

Ce conteaza? sau nu ai auzit de fraza < iubirea nu are varsta >? straight face

| Demonull a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Haha.de asta vad pe la tv toti mosnegii cu fiicele si toate babele cu nepotii? da ai dreptate intr-o lumea de tembeli dragostea nu are varsta.chiar daca el are 70 si ea 20 oh go on

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Demonull):

Nu ma refeream la diferenta de varsta asa mare. Poate 4-5 ani maxim.

| Demonull a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Ti se pare normal ca una de 13 sa caute...gagiu? mie nu.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Demonull):

Nu mi se pare normal.Dar nu toata lumea e la fel. Eu am prieten de la 13 ani, si nu l-am cautat nici nu sunt t*rfa. Deci nu mi se pare normal, dar nu se stie niciodata straight face

| qwerty1234 explică (pentru Demonull):

Si daca tie nu ti se pare normal sa isi caute "gagiu" inseamna ca nici nu e bine? Eu am aflat ca are 13 ani doar dupa ce a inceput sa-mi placa de ea, nici mie nu mi-a venit sa cred ca are doar 13 ani pentru ca arata mult mai matura. Am un prieten de vreo 26 de ani al carui prietena e cu 10 ani mai mica decat el. despre asta ce zici? Fata asta de care-mi place se comporta mai matur decat cineva de 13 ani, si arata ce putin de 15 ani. si nici eu nu am implinit inca 17 ani. Credeti ca doar pentru ca ma criticati ca imi place de ea mi se vor schimba sentimentele fata de ea?

| Demonull a răspuns (pentru qwerty1234):

Voi,nu mai aveti copilarie asa cum am avut noi.Va ganditi la relatii iar mai tarziu la sex, iar copilaria nu mai exista.De asta vad fetiscane de 12 13 ani violate, gravide si mai nou prostituata la 13 ani chiar era un caz la tv, intretinuse relatii cu peste 1000 de persoane.Societatea se degradeaza incet, si sigur si nu doar cu „ajutorul„ celor de la putere ci si a noastra care nu ne mai stim limitele.Nu te critic, imi expun parerea ca cetatean intr-o tare democratica.

| Demonull a răspuns (pentru Demonull):

Tara

| An0n1m0us a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Adevarat!

| LineGuide a răspuns:

Are 13 ani, deci nu gandeste limpede.Un baiat se maturizeaza de obicei pe la 15-16 ani, dar fata mai are de mancat pana sa se maturizeze. Fele contemporane sunt mai copilaroase, deci nu gandesc ca tine acum, la 17 ani. Sfatul meu este sa o lasi in pace, si sa nu o mai ontatezi prea curand.O sa sesizeze cat de mult o placi abia mai tarziu, cand va putea intelege asta fara sa o ajute nimeni, si cand va sta seara sa reflecteze asupra acestui lucru, nu acum cand seara isi face unghiile, sau asculta Justin Bieber.
Mult noroc!

| qwerty1234 explică (pentru LineGuide):

Nu e deloc asa imatura cum crezi, eu am cerut ajutor si nu am zis sa o judece cineva, de unde sti tu ca asculta justin bieber?! vorbesti de parca o cunosti desi nici nu sti despre cine vorbesc, stai linistit ca nu asculta justin bieber sau altii de genul asta, e mai matura decat pare si daca ai vede-o nu ai crede ca are 13 ani. apropo, fetele se maturizeaza la o varsta mai frageda decat baietii, de ce crezi ca in 90% din cazuri baiatul e mai mare decat fata cu cativa ani?

| LineGuide a răspuns (pentru qwerty1234):

laughing Ce amuzant esti! Fata se maturizeaza mai repede ca baiatul fizi, dar pshihic, si nu ma contrazice cu studiile celor de la discovery, sau altele.Cand ai o facultate, unde ai invatat despre aceste lucruri, sti, deci tai, si nu mai insinua chestii.L-am dat exemplu pe Bieber, dar ce asculta prietena ta? Mozzard?
Daca nu ai nevoie de ajutor, de ce mai pui intrebari stupide? Era o intrebare retorica la care sigur gasesti 1000000de raspunsuri idioate.Ok, nu te mai deranjez, si nu-mi mai irosesc timpul cu oameni a caror coeficient de inteligenta este mai mic sau egal cu 0.

| qwerty1234 explică (pentru LineGuide):

"Ok, nu te mai deranjez, si nu-mi mai irosesc timpul cu oameni a caror coeficient de inteligenta este mai mic sau egal cu 0. " Daca erai asa destept cum vrei sa pari nu mai raspundeai, ti-ai fi dat seama de la inceput ca nu merita sa-ti pierzi timpul cu mine si nu ma jogneai. Prin faptul ca generalizezi demonstrezi din nou ca nu esti prea destept, doar pentru ca sunt multe fete care asculta bieber nu inseamna ca si aceasta fata face la fel, sa stii ca asculta muzica de calitate... Doar pentru ca ai terminat tu o facultate inseamna ca automat esti mai destept si ca eu am "coeficientul de intileginta sub 0" doar pentru ca am 17 ani?

| Chriistos a răspuns:

Mai bine o omori decat sa o faci cu ea. Iei mai putini ani de puscarie. happy

| RamboBike3 a răspuns:

Poi daca a vorbit cu tine seara, si ziua nu stiu cateva ore atunci insemna ca nu e plictisita de tine deci eu cred ca te place, si eu am 13 ani.Cred ca ar trebui sa va intalniti si sa-i spui tot ce simti pentru ea sau intalnitiva si sarut-o fara cuvintehee hee Sper ca te-am ajutat ...SuccEs.:*

| Justme92 a răspuns:

Parerea mea este ca tu ai inteles altceva din discutiile cu ea. In primul rand poate e mai timida de fel, si e mai increzatoare atunci cand vorbeste pe mess, facebook.etc sau poate doar avea o zi proasta. Iar in al doilea rand poate are o anumita simpatie pentru tine, dar nu poti fi sigur doar din niste conversatii pe net. Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti tu cu ea, sa ii spui ca o placi si vezi cum reactioneaza, iar daca nu poti lasa-i un mesaj ceva. Dar nu cred ca este foarte hotarata la varsta eiwinking succes oricum.