| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt foarte jignita, muncesc de 6 luni la o firma, azi la birou cand a venit sefu mi-a spus ca de azi nu mai muncesc si sa imi dau demisia si imi taie 30 la suta din salariu, eu am intrebat de ce? care e motivul? si a inceput sa ma faca ca sunt o handicapata, o analfabeta, exact cuvintele astea le-a spus si sa imi scriu demisia si sa plec si gata, si apoi m-a intrebat, "dar stii sa scrii?" ma simt ingrozitor si nu inteleg de ce m-a dat afara, oare ce sa fac? sunt alti colegi de-ai mei care fac greseli mari, enorme pe care eu le stiu si seful nu le vede, dar eu nu am facut absolut nimic nimic

5 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Asta chiar ca e o problema delicata.Cine stie poate a luat-o razna! Dar cred ca ar trebui sa-i accepti sfatul si sa-ti dai demisia.Asta spun pentru ca n-ai de ce sa te injosesti pentru un om insensibil ca seful tau.Hotararea e a ta. Poti gasi servici oriunde, asa ca te sfatuiesc sa te gandesti bine la ceea ce o sa faci! Succes!happy

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Poate fiindca scrii in dezacoarde. laughing

| Yaguar a răspuns:

Colegii tai fac greseli mari, dar tu daca nu ai facut nimic, atunci nu cauta problema in tine. El nu se ghindeste la lucratorii lui el se ghindeste cum sasi ingrase pincele mai tare. Trebuia sa reduca din lucratori sau este un motiv asemanator. A ales o persoana care ii mai linistita, pentru chind o sa o dee afar, ea sa nu-i poata reprosa, si sa nu ii plateasca bani compensatorii (Aceasta ii datoria lui). Daca te consideri o chirpa de podea poti scrie demisia, dar daca te respecti si vrei sa fii respectata inclusiv si de seful tau atunci nu scrie nici o demisie, si salariul spune-i sa til plateasca asa cum se cuvine. Lui aceasta nu o sa-i placa dar in inconstientu lui o sa stie ca nu esti o chirpa de podea si macar putin respetc o sai apara(Normal ca o sa se starue sa nu arate aceasta).Ce crede daca ii sef poate sasi permita sa spuna asa cuvinte Handicapata... poate si este sev la serviciu dar ca om este o persoana putreda.

| hackey a răspuns:

Du-te la Protectia Muncii si depune o plangere. Sa mai ia si baiatu o amenda.
Nu trebuie sa te descurajezi. Ii posibil tu sa fi persoana care se descarca. Nu uita ca nu toti colegii nu iti sunt prieteni happy

| Codrinash a răspuns:

Asa fac toti sefii care vor sa scape de un om fara sa ii dea salarii compensatorii.tu fii fata desteapta si nu scrie nicio demisie.lasa-l sa te dea el afara si sa primesti bani frumusei in urma desfacerii contractului de munca semnat. Asculta la mine, stiu ce zic!