| anonim26262 a întrebat:

Salut, DORESC RASPUNSURI SERIOASE

Am 2 intrebari de pus, daca prietenei mele i-a venit menstruatia cu 2 zile mai devreme decat data preconizata, ea spune ca i-a mai venit devreme uneori, poate fii insarcinata? Toate contactele au fost protejate si niciun accident (rupturi)

Iar daca sexul cu prezervativul pus, 4 numere si spalare maini, zona genitala, + schimbare prezervativ la fiecare numar, ejacularea s-a produs doar prima data inauntru vaginului, nu cred ca ar avea vreo relevanta, ca am folosit prezervativ si l am verificat cu apa si nu era rupt dar intreb de curiozitate, pot exista sanse? Chiar daca era in perioada fertila

20 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar dupa ce i-a venit prietenei menstruatia ai mai facut sex cu ea?

| anonim26262 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, de aia ma refer la a doua intrebare

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim26262):

Atunci da ar putea fi insarcinata deoparece dupa menstruatie femeiile sunt in perioada fertila si daca o picatura de sperma a ajuns in vagin se poate declansa o sarcina.

| anonim26262 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai am facut protejat, nu era nimic rupt, spart

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim26262):

Ai zis la inceput ca s-a produs si o ejaculare in vagin, deci atunci ai facut si fara prezervativ?

| anonim26262 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, totul a fost cu prezervativ, doamne fereste sa fac farahee hee))) de 2 luni aprp am inceput viata sexuala si n-am chef sa o inchei acum, prefer sa fiu igienic si sa ma protejez orice ar fi si cum sunt eu "overthinking" ma gandesc la toate lucrurile care s-ar putea intampla.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim26262):

Atunci in cazul acesta stai linistit si tu si ea, ca nu este vorba de nici o sarcina, dar totusi ar i bine ca ea sa faca o vizita la medicul ginecolog sa o consulte dupa inceperea vietii sexuale. Sanatate multa.

| anonim26262 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi frumos, si tie la fel!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai sigur o sa i spuna medicul ginecolog, ar fi bine ca ea sa mearga la control.

| Violleta2022 a răspuns:

1. In primul rand se pare ca fata nu stie, dar ciclul ei este de tip NEREGULAT odata ce nu-i vine niciodata la acelasi numar de zile, spuandn chiar ea ca uneori ii vine cu catev azile mai devreme, alteori mai tarziu.
Asadar, sa tina minte, ca atat pentru ea cat si toate femeile care au ciclul de tip neregulat, NU se pot tine aplicatii si calendare, si nu se poate stii niciodata cand se produce ovuatia, perioada fertila si urmatorul ciclu, deci toate partidele sexuale trebuiesc facute cu prezervativ!
2. Sexul protejat corect cu prezervativ este safe!

| anonim26262 explică (pentru Violleta2022):

Il are cat de cat regulat, are aplicatie pe tlf de ii spune cand trebuie sa ii vina, a zis ca mai sunt momente cand vine cu 1 zi sau 2 mai devreme dar in rest vine regulat

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim26262):

Nu exista "cat de cat regulat" exista Regulat, cand vine FIX la acelasi numar de zile in fiecare luna si NEREGULAT, cand vine in zile diferite, dupa mai multe zile, saptamani sau chiar luni.

| sierra1 a răspuns:

"i-a venit menstruatia cu 2 zile mai devreme... poate fii insarcinata? ...de curiozitate, pot exista sanse?"

DA, de două ori!

| anonim26262 explică (pentru sierra1):

Pai daca i-a venit menstruatia si ia durat 5 zile? Cum poate ramane gravida

| anonim26262 explică (pentru anonim26262):

Si mai ales daca nu s-a rupt prezervativul

| sierra1 a răspuns (pentru anonim26262):

Totul e posibil, aici nu există algoritmi cu da/nu. Ințelegi?

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista sanse sa fie gravida.

| Robert2526 a răspuns:

Nu, daca faci sex cu prezervativ si nu se rupe, nu poate sa fie insarcinata. Menstruatia nu vine neaparat la 28 de zile, de fapt, majoritatea femeilor nu se incadreaza la asa ceva. E totul ok

| Madaxo97 a răspuns:

Deci până la urmă i-a venit menstruatia, asta e important. Deci NU este însărcinată. Menstruatia e normal sa mai întârzie, 3, 4, 5 zile, daca e vorba de mai mult de o săptămână întârziere trebuie sa te îngrijorezi.