| Wolftg5y a întrebat:

Am 13 ani si m-am indragostit de o fata de la mine din clasa si nu stiu daca si ea simte la fel, adica da destul de multe semne cum ar fi ca de multe ori in ora se uita in directia mea si cand ma uit spre ea se intoarce, dar ea e foarte timida si imprevizibila. Cum sa fac sa ii spun ce simt acum luati in cont ca nu e deloc simplu si nu vreau idei ca "du-te cu ea in baie, si daca te lasa te place". Nu as vrea sa intreb una din prietenele ei chiar daca suntem prieteni am impresia ca ii va zice ca eu am intrebat daca ma place si nu vreau ceva din care ar putea rade toata clasa asta e problema cu colegii mei mai toti sunt retardati si incept sa rada si sa faca misto de tine daca ai iubita, etc. Vreau sfaturi serioase, multumesc anticipat de ajutorwinking

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In nici un caz nu te-as trimite cu ea in baie, poate doar ca sa-ti traga un pumn in nas sau in bile, daca te-ai da la ea.
Proabil ca sfatul ala ti l-au dat prietenii ca sa rada de tine, pentru ca nu te sfatuiesc sa afci asa niciodata!
Pana la iubita, incearca sa-ti faci o prietena!
Spune-i fetei aleia ca iti place de ea si intreba-o direct daca vrea sa fie prietena ta!
Asat este un mod direct, sincer si dragut de a impresiona o fata!
daca te mai codesti mult, s-ar putea sa ti-o ia altul, asa ca, nu mai amana, spune-i!

| Wolftg5y explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream la faptul ca la alte intrebari de genul tot de pe TPU alti au primit raspunsuri ca alea

2 răspunsuri:
| Wargasm a răspuns:

Află-i pasiunile, interesează-te despre ele și încearcă să te apropii prin discuții despre aceste pasiuni. Apropie-te de ea mai întâi ca prieten și lasă dragostea ca etapă a doua. După ce te vei apropia de ea ca prieten vei putea să treci la nivelul doi... dragostea