| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, Hristos a înviat! Simt că o iubită este ce îmi lipsește, dar din păcate e cam greu să ai o iubită care să te respecte și tot ce mai trebuie, bineînțeles că și eu i-aș oferii aceleași lucruri. Mereu sunt trist și simt că viața mea depinde doar de o relație, știu că nu e normal ceea ce simt, da aveți vreo explicație de ce e așa? Poate simt acest lucru și din simplul fapt că nu am apucat să vorbesc cu foarte multe fete, nu reușesc pur și simplu, sunt foarte timid și fraier, mi-e rușine să le zic un simplu "bună", mereu mă întreb cum prienetenii mei reușesc să aibă vreo 10 relații pe lună (bineînțeles, mult spus relații) iar mie îmi ia o lună să-mi fac curaj să-i scriu unei fete. Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

22Cezar1231 a spus:
"...mi-e rușine să le zic un simplu "bună"'

daca vrei respect, apai tu trebuie sa fii primul care ofera respect fetelor, ca de aia esti ignorat, mai ales cand nu esti capabil sa spui nici "buna", dar pretinzi ca nu te respecta fetele.

Invata sa vorbesti, sa deschizi gura, sa saluti si sa respecti fetele, daca vrei sa fii respectat si sa agati vreuna, ca nu se uita nici una la tine cand te vede ignorant si nesimtit.

| Merkador a răspuns (pentru Violleta2022):

Stau într-un sat e cam greu aici, mai ales că toți se știe cu toți, am încercat mai mult online

| Violleta2022 a răspuns (pentru Merkador):

Si ce daca stai intr-un sat, pe tine nu te-au invatat parintii sa saluti, sa spui "buna ziua" celor pe care-i intalnesti?
Cum este posibil sa fii ditamai baiatul si sa-ti fie rusine sa fii polictios, respectand oamenii si salutandu-i?

Atunci pune mana si invata, ca nu se uita nimeni la tine, daca nici atata lucru nu esti capabil sa spui, atunci cand intalnesti pe cineva din sat, sau cand intalnesti o fata care-ti place.

| Anonim56789013 a răspuns:

Știu eu pe cineva cu care ai putea să vorbești.

| Merkador a răspuns (pentru Anonim56789013):

Cu un psiholog nu? happy Am fost dar încă nu am apucat să abordez acest subiect