| Gianinaelena12 a întrebat:

Un copil se poate concepe doar in zilele fertile ale unui ciclu menstrual?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atunci nu ai risc de sarcină

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

După ciclu de obicei voi femeiile deveniti fertile si puteti ramane usor insarcinate, ce varsta ai?

| Gianinaelena12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

17 ani dar nu eram în perioada fertila

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Gianinaelena12):

Atunci nu ai risc de sarcină

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru funda, sanatate multa

| Violleta2022 a răspuns:

Da, un copil se poate concepe numai prin sex neprotejat, in filele fertile ale acelei femei.
Ciclul menstrual NU este perioada fertila, ci taman pe dos, este perioada in care ovulul nefecundat este expulzat din corpul femeii.

| dullcat a răspuns:

Atunci sunt sansele cele mai mari pentru ca sarcina sa se instaleze.Sexul se poate face in ziua ovulatiei sau cu cateva zile inainte, stiind ca spermatozoizii traiesc 3-5 zile in interiorul tau, dupa ejaculare.

https://www.doc.ro/calculator-ovulatie

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| VoidEternal a răspuns:

More or less.