| Sebastian1236882 a întrebat:

La cati ani pot sa fac operatia de rinoplastie la nas? Am 15 as putea?

7 răspunsuri:
| Eclectica a răspuns:

În principiu, se face cand persoana este adulta, adică 18-20 de ani pentru ca atunci se cam definitiveaza forma si osatura fetei. Altfel poti arata caraghios la maturitate... Daca ai ceva serios, se poate, mergi linistit la un ORL si intreaba sau direct la o clinica unde se fac operatii estetice (daca nu ai ceva in scop terapeutic).

| Sebastian1236882 explică (pentru Eclectica):

Nu am nimic chiar asa serios respir bine
Dar am luat un pumn in nas acum 2 luni si e un pic mai la dreapta si nu imi place cum se vede

| Anonimul151 a răspuns (pentru Sebastian1236882):

Poate nu o să ai nevoie de operație. Până ce vei fi adult, își va reveni. Nu e atât de grav, ca să necesite operație.

| Anonimul151 a răspuns (pentru Sebastian1236882):

Doar după 18 ani poți face această operație. Dar dacă e cazul de această operație îți va spune medicul.

Dar dacă spui că poți să respiri, și e totul în regulă, nu înțeleg de ce vrei să te operezi?

Adică totuși, e un mic defect, care în timp nu o să se observe. Deoarece, te maturizezi, mai crești puțin și o să se refacă. Nu o să rămână așa

| Sebastian1236882 explică (pentru Anonimul151):

Nu cred ca are cum sa se refaca daca nu sa refacut pana acum adica e osul mutat

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 18 sau 20 de ani, cand ti se incheie cresterea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 20 de ani poți!