| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva daca pentru bac la istorie trebuie sa învăț anii cu tot cu zi și luna? Adică pe unii trebuie, dar profesoara a dat așa toți anii. Și fratele meu a dat Bacu acum 2 ani și el a avut doar așa pe scurt și anii tot așa (și a luat 9 in bac ).

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ca trebuie si anii. Istoria fara ani e ca stiloul fara penita. Ce v-a dat doamna profesor nu este asa o aiureala de-a dansei. Este programa scolara (curricula cum se zice mai nou) dupa care dansa se conduce si la metodica, in facultate, a invatat ca nu se preda o lectie fara datele clare sau presupuse de istorici.

| Tarzhan a răspuns (pentru Salontanul):

Pai și profesoara fratelui meu de ce i-au dat mai puțin? Că tot profesoara e și dansa? Și toți elevii
din acea clasa au luat Bacu cu materia pe care a dat-o dansa.

| Salontanul a răspuns (pentru Tarzhan):

Din cate degete ai la mana sunt toate la fel? Sunt profesori care nu stiu cate prune au in traista mai ales ca astazi nu se mai intra cu concurenta ci pe bani. Toate rahaturile de orasele au facultati pentru profesori, doctori, avocati, etc. Elevii primesc nota 10 si nu stiu carte nici de 5. Citeam mai devreme intrebarea unuia si scria "anvatamant" in loc de "invatamant" ca a auzit ca se scrie cu "i" din "a" dar nu stie cand. S-a ales praful de el invatamant!