| PanaintiiMihai a întrebat:

Ajutați-ma va rog, daca eu sunt văr și vărul meu este văr cu o fata, eu tot sunt var cu fata aia?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Văr ești cu cineva doar dacă unul dintre părinții tăi este frate, văr primar sau văr de-al doilea cu unul dintre părinții ei. Mai departe de asta deja nu prea mai contează.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu, nu ai nicio legătură de rudenie cu fata aia, este ceva mult prea îndepărtat, văr de gradul 7-10 poate, ceea ce nu înseamnă nimic.