| Clauudia555 a întrebat:

Buna,am o relație cu un tip de 35 de ani(fost polițist), suntem împreună de doar 29 de zile,vreau sa va cer niste sfaturi privind relația, mai exact eu nu prea sunt cu dulcegăriile..as vrea mai exact daca puteți să îmi spuneți cum sa fiu dulce,și să pot să i ofer tot ce vrea el (el ar vrea sa fiu mult mai dulce, și să vb mult la telefon și dornica de...) precizez că am 15 ani,și nu știu ce să fac, nu înțeleg mai cum sa fiu într-o relație care sa țină mult și bine..va rog ajutați-mă

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai cumintica fetita, ca la 15 ansiori nu ai tu nevoie de barbati!

Pune mana si invata, tine-te de carte si lasa relatiile cu barbatii, ca-l bagi si pe ala in puscarie, ca tu esti minora micuta, inca protejata de lege pana implinesti 16 ani.

| mujeRobert a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce raspuns dobitoc si retardat. Auzi "ca-l bagi si pe ala in puscarie". Esti pedofil sub acoperire Violleta? Fmm de zdreanta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nici eu nu pot intelege daca e la misto sau pe bune.Cum ajunge o adolescenta sa fie impreuna cu barbati care i-ar putea fi unchi sau chiar tata? Lasa-l si cauta-ti un coleg de scoala! Astfel de exemple sunt motivul pentru care multi parinti devin controlling freaks...si pe buna dreptate.Parintii tai exista prin peisaj? Tatal tau este acolo pentru tine?

| Clauudia555 explică (pentru dullcat):

Din păcate alor mei nu le pasa de mine...iar incerc sa caut o iubire in "bărbați", in colegi sau cineva de vârsta ta nu prea poți avea încredere, chiar daca nici in el nu prea poți avea...

| Hyperion7 a răspuns (pentru Clauudia555):

Crede-ma când îți spune că bărbații maturi caută doar plăceri sexuale de la fete tinere,sunt mai ușor de întreținut și poți scăpa ușor de ele.
Iubire mare nu prea vad eu între voi, sincer îți zic.
Iar asta cu încrederea în generația acesta, crede-ma, e doar o generalizare absurdă, sunt convins ca exista băieți de vârsta ta care te-ar iubi mult mai sincer decât acest polițist.
Însă cum nu pot face mai mult, alegerea îți aparține.

| johnnny123 a răspuns:

Faptul că "iubitul" tău este 'fost' polițist și nu 'actual' polițist are vreo legătură cu faptul că e pedofil?

Omul ăla ar trebui să fie în închisoare, nu să aștepte "dulcegării" de la fetițe de 15 ani fără un dram de minte.

| Clauudia555 explică (pentru johnnny123):

Știu...doar că mna îl iubesc...

| johnnny123 a răspuns (pentru Clauudia555):

Ce "știi" mai exact? La 15 ani nu știi nimic.

Tu nu vrei să înțelegi că omul ăla este un pedofil care profită de o copilă de 15 ani și care ar trebui să fie în închisoare?

| Clauudia555 explică (pentru johnnny123):

Știu,și am înțeles, doar că el nusj cum sa va spun i cam altfel

| johnnny123 a răspuns (pentru Clauudia555):

Repet: nu știi nimic și nu ai înțeles nimic.

Dacă ai fi știut și ai fi înțeles, atunci ai fi rupt imediat orice legătură cu acel om și l-ai fi raportat la poliție.

| Clauudia555 explică (pentru johnnny123):

Nu pot face asta pentru că îl iubesc.

| johnnny123 a răspuns (pentru Clauudia555):

Chiar vrei să afli cum este să-ți distrugi viața pentru că ai rămas însărcinată la 15 ani cu un bărbat care execută zece ani de închisoare pentru viol și pedofilie?

| Clauudia555 explică (pentru johnnny123):

Nu pot zice mai nimic, pentru că nu sunt însărcinată cu acesta, doar că avem mai multe certuri din cauza a comportamentului meu... faza e că da, ar vrea să ne vedem sa... Ma înțelegeți dvs, și nusj mereu refuz.dar mna

| Madaxo97 a răspuns (pentru Clauudia555):

Eu sugerez sa va vedeți amândoi la o secție de poliție, pentru a-l denunța pentru pedofilie, aduci dovezi, conversații, tot, tu realizezi ca are mai mult decât dublul vârstei tale? Si poate asta este si motivul pentru care nu mai este polițist, pentru ca a facut lucruri ilegale cu minori. Ai părinți? Ei ce părere au despre relația voastră?

| Clauudia555 explică (pentru Madaxo97):

A plecat in alta tara de aceea nu mai e polițist

| darrio2007 a răspuns (pentru Clauudia555):

La 15 ani ai tai ai iubi si un cui din gard.
Nu stii ce este iubirea. Ăla poate fi acuzat de pedofilie, avand in vedere varsta ta.
Termin-o cu el, că iti strici copilaria.

| Hyperion7 a răspuns:

Un polițist cu o minora
Red flaaaag!

| StoicAnalysis a răspuns:

Sper din tot sufletul sa fie intrebarea ta, un troll.

| Clauudia555 explică (pentru StoicAnalysis):

Nu este un troll

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Clauudia555):

Mai fata, esti prea mica la ani pentru o relatie cu unul de 35. Si cu unul de 20 e putin aiurea, dar cu unul de 35? Asteapta macar sa faci 18 ani si dupa poti face tot ce vrei. Tu stii ca daca "relatia" vastra se afla, barbatul ala ajunge la puscarie pentru corupere de minori? Poate pentru tine nu ti se pare ceva rau, dar in Romania, si in majoritatea tarilor civilizate, este ceva ilegal.

| AliGab a răspuns:

La 15 ani tu vorbesti cu asta de 35? Pai este pasibil de inchisoare iubita mea. Asta te vrea pentru a-si face el mendrele dupa care te va lasa cu ochii in soare. Stai cuminte si nu te mai intalni cu el, nici nu mai vorbi, iar daca nu te lasa in pace spune-le parintilor.

| haileewatson a răspuns:

Ceea ce face iubitul tau este ilegal. Iar tu esti doar o copila si nu intelegi faptul ca te manipuleaza si te corupe.
Ar trebui sa spui astea unui adult sau profesor la scoala ca sa intervina politia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 15 ani nu ai minte deloc și nici nu vrei să asculti de cei care au.
Totul se va intoarce impotriva ta si va fi prea tarziu.
Dacă vrei să fii dulce dă-te cu miere.
Si cand te mai amenintă că arată pozele părinților spune-i că-l reclami la poliție pentru pedofilie și deținere ilegală de poze cu minori.
Ești destul de perversă că i-ai trimis nude, dacă te vei culca cu el va fi cea mai mare greșeală din viața ta.

| Madaxo97 a răspuns:

Oprește această "relație" bolnava cat de repede poți, si nu te întâlni cu el, pentru ca ai șanse mari sa apari la știrile de la ora 19 la pro tv ca ai fost violata, ucisă sau răpită si dusă prin cine stie ce țară. Ai 15 ani, nu stii NIMIC despre NIMIC, cu atât mai mult ce înseamnă cuvântul "iubire", iubirea este ceva ce nu are cum sa existe intre un bărbat de 35 ani si un copil de 15 ani. De vină sunt părinții tai ca habar nu au de copilul lor ca vorbește pe net cu toți ciudații si crede ca asta e iubire. Daca ai un pic de minte renunța la a vorbi cu acel individ pedofil, si fă-ți eventual un iubit de vârsta ta. Ai mare grija de tine, vorbește cu părinții tai, comunica mult cu ei, e foarte important, sănătate!

| Clauudia555 explică (pentru Madaxo97):

Din păcate alor mei nu le pasa...

| Madaxo97 a răspuns (pentru Clauudia555):

Atunci dacă părinților tai nu le pasă, fii tu fată deșteaptă si sa nu ai încredere in el, pe internet oricine poate spune orice, poate a mințit despre viața lui, despre tot ce ți-a spus, îți spune vorbe dulci doar ca sa obțină ce vrea de la tine(sex), nu te iubeste, nu ii pasă de tine. Nu iti mai face relație cu cineva cu care nu te stii si in viata reala, pe internet oricine se poate da oricine, si eu de exemplu pot sa imi fac un cont fals de Facebook sa incep sa vorbesc cu fete pe chat sa le promit diverse, etc, numai pentru distracție. Ce se întâmplă pe net nu este ceva real, înțelege, ceea ce spui tu ca simți, acea iubire, nu este iubire, iubirea o simți cu o persoana in mai mult timp, nu doar 29 zile, si trebuie sa fie si un contact fizic, sărut, îmbrățișari, sa mergeți la întâlniri la un suc, ținut de mână, nu poți sa simți iubire cu un necunoscut prin telefon doar, tu iubești de fapt ideea de a fi iubită, nu il iubești pe el, si nici el pe tine, pentru ca daca te-ar iubi, ar mai avea răbdare sa crești până faci 18 ani măcar, nu ar insista la vârsta asta sa își bată joc de tine

| RedMarr a răspuns:

Mai, inteleg ca sentimentele la 15 ani sunt Puternice, dar... orice crezi/iti inchipui Tu, Nu Va Functiona. Asta macar daca ar fi Pe Bune Politist cum spune, si nu cumva e vreun pui de interlop-LoverBoy. Un Politist pe Bune ar sti ce Risca ( sa nu spun ca l-ar impiedica Constiinta sa Profite de un copil ). La varsta ta cel mai bine/potrivit e sa gasesti un baiat apropiat de varsta ta. Vezi ce poze &co trimiti sa nu te santajeze! Incepe o Relatie de Prietenie vorbind cu baietii din generatia ta. Daca Relatia/prietenia tine sau nu, depinde si de unul si de altul. Nici o relatie Nu e Garantata ca va Rezista la infinit. Tu esti la inceput ...si mai e Multa Pana Departe.

| Clauudia555 explică (pentru RedMarr):

Din păcate i-am cam dat poze de acelea.și nu pot zice că mă șantajează, doar că când ne mai certăm mai îmi zice că le arată la ai mei... pozele

| Madaxo97 a răspuns (pentru Clauudia555):

Pai asta înseamnă ca deja de șantajează, daca ti-a spus asta...

| Anonima67890 a răspuns:

Buna, din ce am citit aici am inteles ca il iubesti si ca parintilor tai nu le pasa. Nu vreau sa fiu rea dar chiar nu e ok, daca aveai 18 ani mai intelegeam ca erai majora.Gandeste te bine la tine si la viitorul tau, daca parintii tai nu o fac atunci fa-o tu.Stiu ce inseamna o atractie de genul dar la final o sa ramai doar cu sex si atat, diferenta este mare, nu sunteti pe aceeasi undă si o sa apara neintelegerile. Opreste o acum pana nu o sa fie prea tarziu!

| Clauudia555 explică (pentru Anonima67890):

Mulțumesc,doar că nu prea as vrea sa opresc pentru că îl iubesc ff mult...

| Stefan0257 a răspuns (pentru Clauudia555):

Bro, attachment issues!

| mujeRobert a răspuns:

Nu exista relatie intre un copil de 15 ani si un adult. Daca postarea si intrebarea sunt reale, du-te si anunta-ti parintii si poltia.

| TraianVuia1 a răspuns:

Si crazy not gonna lie to u twan