| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema sa zic asa, iubesc un baiat de 17 ani si am fost cu el si am inceput sa iau note mici, din cauza asta parinti nu au mai fost de acord cu relatia noastra si am trebuit sa ne despartim, eu inca tin la el chiar mai mult dar nu stiu ce sa fac. Imi dati o parere?

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Spune-le alor tai ca este si mai groaznic fara el, si ca acum chiar nu te poti concentra la nimic din jurul tau, d-apoi la scoala. Ar trebui sa le zici sa te lase sa il readuci in viata ta, si vei promite ca nu veti vorbi mai putin si vei acorda studiilor un loc mult mai important. Daca tot te vei gandi mult de tot la el cand se va intoarce, straduieste-te sa le dai parintilor tai macar impresia ca inveti. Fa macar asta o saptamana, ia note mari, apoi mai redu daca iti va fi greu. Bafta.

| KittenLover a răspuns (pentru Florenta16):

Multumesc mult :*

3 răspunsuri:
| Killaritza a răspuns:

Am trecut si eu prin aceasta situatie...Am inceput sa ies mai putin cu el si sa ma ocup mai mult de scoala.Mi-am indreptat notele si le-am demonstrat parintilor ca pot lua note bune si ca el ma motiveaza sa invat :*

| euvanessa01 a răspuns:

Spunele ca o sa fie mai greu fara el.Si promitele ca o sa te concentrezi mai mult la inatatwinking Succes! :*