| Cristina_4633 a întrebat:

Il iubesc foarte mult dar parinti mei nu sunt de acord cu relatia noastra... ce as putea face sa nu ne desparta?

Răspuns Câştigător
| allynna17allynna a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu. ai mei nu il suportau nici nu vroiau sa auda de el. mereu le spuneam ca m`am desp de el si ca seara ies cu fetele numai ca sa ma lase sa ies si sa ma vad cu el. il iubeam f mult si el pe mine. mereu aflau ca sunt tot cu el pana intr-o zi cand le-am spus ca nu o sa ii mai mint cu absolut nimic dar eu tot cu el o sa raman. asa ca poate sa imi faca ei orice ca eu nu ma despart de el. iti dai seama ca mi-a fost f greu sa le spun asta dar nu mai suportam. pe 15 facem un an si ne iubim f mult. acum tata il accepta pentru ca vede ca nu renunta la mine. nu stiu ce sa zic...incearca sa vb si tu cu ai tai si spune`le ca il iubesti si ca si ei au fost la varsta ta si au iubit, dar mai intai da`ti seama daca te iubeste cu adevarat si el, nu sa te certi cu ai tai pentru el si apoi sa vezi ca nu a tinut deloc la tine. pupici; x

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sunt multe de spus in problema asta, dar cel mai important este: de ce parintii tai nu sunt de acord cu relatia voastra? Poate din cauza ca sunteti din categorii sociale diferite, poate pentru ca baiatul pe care il iubesti nu este un om de treaba, poate pentru ca tu (sau el) inca nu esti destul de matura pentru o asemenea relatie. Discuta cu ei, vezi ce motive au. Poate peste o vreme vei ajunge singura sa le dai dreptate.

| elasexygagica a răspuns:

Amenintai cu pistolul

| Neimportant a răspuns:

Vorbeşte cu ei şi convinge-i că tu îl iubeşti şi să te lase să fii cu el în continuare. happy

| Ellenna a răspuns:

Vorbeste cu ai tai si explica-le cat de fericita de face acest baiat tongue Spune-le ca ai vrea ca ei sa se bucure pentru tine, nu sa incerce sa iti faca rau tongue Poate nu o sa fii toata viata cu el, dar macar te poti bucura de fericirea pe care ti-o daruieste acum

| Clarity a răspuns:

Sa le explici parintilor tai cat de mult tii u la el, si ca el este cel pe care il vrei tu. Spunele ca ar trebui sa fie fericitii pentru tine ca si tu esti fericita, si in caz ca o sa suferi in viata traiesti si din greseli.

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Te-ai gandit de ce parintii tai nu sunt de acord cu el?
Ei au un motiv intemeiat.Sa nu uitam, parintii de regula, mereu au dreptate.
Incearca sa ii intelegi si pe ei.Parintii, dupa mine, sunt cele mai importante persoane din viata unui tanar. Iubitul/sotul/sufletul pereche vine mai incolo, nu acum.
Cand un copil nu asculta parintele, mereu ajunge la vorbele lui.
Stiu asta din propria experienta.

| allynna17allynna a răspuns:

Daca vrei sa vorbim mai multe da`mi un mesaj pupici

| Cristina_4633 explică:

Ei imi tot zic ca nu ne potrivim si nu este de mine suntem foarte diferiti.au aflat ceva mai grav si cred ca de aceea nu il mai vor deloc.am fost cu el un an si un an jumate de cand ne-am despartit dar in timpul asta am vb mereu.il iubesc mult dar ei nu vor sa inteleaga