| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU.
Voi sunteti de acord ca un cuplu de persoane de acelasi sex sa adopte un copil? Eu da.
Argumentati-va opinia.

10 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu cred ca ar fi in favoarea copilului aceasta presupusa adoptie pentru ca indiferent cata afectiune ar primi acasa, si oricat de,, aleasa,, ar fi educatia pe care ar primi-o acesta in familie, in societate va fi mereu respins, va fi umilit.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu. Ei nu merita copii pentru ca sunt impotriva firii umane si nu procrea. Simple like that.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi se pare ok de loc, adica e naspa sa vezi un copil pe strada tinut de 2 tati ...adica ce va intelege copilul ca asta e normal? copilul o sa creasca intr-o societate normala deci va fi criticat si batjocorit, deci posibil traumatizat.
In concluzie NU

| MorganaM a răspuns:

Mie mi se pare ca e ceva foarte anormal, cum vor cresteacei copii, ce educatie vor primi, vor crede ca e bine sa fi gay si vor fi si ei gay fiind influentati indirect de 'parinti' sad
Desi, am vazut la o emisiune din marea britanie - adolescentii de acolo care nu invata, se drogheaza, isi injura parintii si asa mai departe sunt dusi la alti parinti pentru a fi corectati. Si era un astfel de cuplu in america, amandoi intre 40 si 50. Si ma iaveau si alti copii infiati. Si chiar si-au educat foarte foarte bine copiii si stiau cum sa ii abordeze, si asa ma ideparte. ERa chiar dragut si frumos sa vad cat de priceputi si intelepti erau happy
Dar, nu stiu daca copii lor au fost influentati sa fie si ei gay - indirect ma refer. Asta e marea problema...

| LaurNebunu a răspuns:

Cea mai mare tampenia din toate timpurile, asa ewinking

| LaurNebunu a răspuns:

Tu dalaughing pai unii sa stii ca fac de astea ca sa iasa in evidenta sau ca sa arate ca au curaj sa nu stiu dar de ce de acelasi sex tu nu te simti?

| Meli2314 a răspuns:

Oricine are dreptul sa iubeasca pe cine vrea. In o sute de ani, adoptia de catre gay sau lesbi va fi veva normal, consider ca e logic sa ni se pare o stupizenie fiind iesiti din comunism acum 20-25 de ani.

| RevolutionX a răspuns:

Mai bine sa-l crească statul decât un cuplu de poponari sau lesbience.

| Casiana_Nady_1992 a răspuns:

Fiecare cu viata lui.Strada e loc public. Daca nu.ti place sa vezi asa ceva pleaca de acolo.Dar in orce caz e ciudat!

| annais22336 a răspuns:

În mod normal o familie normală şi frumoasă e formată din MAMĂ, TATĂ şi copil. Nu poți impune unui om să stea cu cineva pe care nu-l iubește, dacă se iubesc bine, dar nu mi-ar convenii ca (,) copilul meu să vadă doi bărbați cum se sărută ostentativ pe stradă.