| Lareas a întrebat:

La ce mă ajută încrederea sa imi gasesc și eu o fată?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Increderea in tine te ajuta sa cuceresti o fata, nu sa o gasesti, ca de gasit sunt cu milioanele pe strazi, prin magzine, peste tot.

| Mosotti a răspuns:

Daca ai ajuns sa pui aceasta intrebare, e clar ca nu ai lipici la fete.
Probabil nu te vad atractiv la figura, nu stiu, sau poate te vad dar ai tu ceva in comportament, tu stii.

Ai simtit ca te plac fetele?

| Lareas explică (pentru Mosotti):

Cred ca cum arat e de vină

| Mosotti a răspuns (pentru Lareas):

Pai vezi? Eu ce zic, figura nu atrage, nu siguranta si altele. Alea-s vrajeli. Ca pana sa afle ele de siguranta si incredere, mai intai te plac pe fizic si asta ai sa observi!
Ca nu ajunge pentru ceva serios doar fizicul e alta, dar fara ala, nu incepe nimic.

| Lareas explică (pentru Mosotti):

Pai și ce vrei sa fac la față?

| Mosotti a răspuns (pentru Lareas):

Nu faci nimic, stai asa si gata, consoleaza-te asa si fa alte chestii, nu se rezuma totul doar la asta.
Oricum o sa gasesti tu pe una mai in colo cum o fi sa faci familie, nu e problema. Doar ca nu stiu daca aia o sa-ti placa tie fizic.

| siriusblack98 a răspuns:

Increderea este totul in orice. Oamenii fara incredere de sine nu obtin o femeie, un job pe care si-l doresc, o promovare, un loc in fata ( in orice context ) si nici macar respect. Degeaba esti tu om bun daca nu ai incredere in tine. E ca si cum ai inventat un produs minune dar nu stii sa il vinzi.

| StoicAnalysis a răspuns:

Te ajuta daca ai destula incredere incat sa le abordezi. Daca ai incredere trebuie sa o folosesti, nu sa astepti sa-ti cada fetele in poala.

| MrAM a răspuns:

Increderea iti ofera impulsul de a te duce la o fata si a iniția o comversatie. Probabil e cea mai importanta caracteristica pe care o fata o urmareste la un barbat. In subconstientul ei increderea = posibilitatea de a ma apara in situații critice. Cum tu apreciezi anumite forme la o fata asa apreciaza si ea increderea ta de sine, e o caracteristica indispensabila. Increderea ii ofera certitudine ca lucrurile care vreți sa le faceți vor fi facute.

| Lareas explică (pentru MrAM):

Pai nu am unde sa o gasesc

Răspuns utilizator avertizat
| Miaomg a răspuns:

Te ajută să reușești cel puțin să te bagi în seamă cu ea. Că dupa daca reușești să faci o primă conversație, restul decurge natural cumva odată ce te simți confortabil cu ea și nu mai e acel stres de început.

| Puyakq a răspuns:

Nu increderea ci banii lovelele ajuta