| Lianalivia4567 a întrebat:

Soțul meu a luat o mașină nouă pentru mine și când mia dat cheile de la mașină soțul meu a zis sa am grija cum conduc mereu când sunt cu el în mașină zice să conduc cu 30- 40 la oră a.Voi cum ați fi procedat în locul lui?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

A luat o masina noua noua, sau noua sh? ca noi romanii folosim sintagma "mi-am luat masina noua" cand de fapt ne luam audi rulat happy

daca e chiar noua inseamna ca tine la tine mult!

| Violleta2022 a răspuns:

Si la 30-40km pe ora, nu te suna toti soferii ca incurci traficul?
Nu te mailua dupa ce vrae sotul tau, ca-i ilegal si sa sofezi atat de incet, fiindca provoci aglomeratie in trafic si posibil accidente.
Sotul tau te considera cumva handicapata?
Cat de noua este masina aia de nu ai voie sa o sofezi cu mai mult de 30-40km pe ora?
Este vreuna de 100mii de euro?

| ioana748 a răspuns:

Pai...nimeni nu i in locul lui laughing
Probabil ca are motive intemeiate sa ti ceara sa mergi cu viteza redusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mergi cu patruzeci.
Decât să-l turtești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că se gândește la bunastarea voastra și a mașinii.

Răspuns utilizator avertizat
| Peli75 a răspuns:

Depinde. Poate calitățile tale de șofer nu sunt unele pe placul lui, și îi este frică să mergi tare să nu pățească ceva, sau doar își face griji de mașină ce-ar putea să se întâmple cu ea