| Anonim1842 a întrebat:

Am o intrebare legata de naruto? Ce este un pseudo jinchuriki? Nu am inteles din anime ce este am vazut episodul acela cu sora care este un pseudo jinchuriki al lui kurama dar nu inteleg este cumva o copie a bestiei cu cozi sau ce este mai exact un pseudo jinchuriki si ce face?

Răspuns Câştigător
| Danger30 a răspuns:

Un pseudo jinchuuriki e un fel de copie, care nu are bestia sigilata in ei cum are naruto, dar pot folosi intr-un fel chakra bestiei de asta le zice si "pseudo" care inseamna copie, un pseudo jinchuuriki are chakra bestiei infuzata cu a lor, prin mai multe moduri, lucrul asta ii face mai puternici, dar nu la fel de puternici ca originalul, sper ca te-am ajutat

| Anonim1842 explică (pentru Danger30):

Dar cum chakra unei bestii este infuzata cu a lor daca el nici macar nu e jinchuriki? De exemplu sora cum a putut avea puterea lui kurama daca nici macar nu e sigilat in el? De unde a capatat aceasta putere a unui jinchuriki asta voiam sa spun.

| Danger30 a răspuns (pentru Anonim1842):

Din cate am inteles eu, tot ce trebuie e sa aiba contact cu chakra aceasta, ca de exemplu fratii aia doi nu mai stiu cum le zicea, gold si silver parca care au capatat o portiune din chakra bestiei, mancand din carnea acesteia, si la Sora am inteles ca a absorbit intr-un fel chakra reziduala lasata de Kurama, de fapt nu chiar a absorbit-o el, ci kazuma a adunat-o si a sigilat-o in Sora