| robertpopescu12 a întrebat:

Am o intrebare, toti cainii au rabie?
De exemplu eu am un catel, bichon, nu i-am facut vaccinul de un an, are doar un vaccin si are toate deparazitarile, e posibil ca acesta sa aiba rabie?
Ca eu mereu ma joc cu el si uneori ma mai si zgarie, gen ma musca asa usor.

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Incearca sa i continui vaccinarile.
Bishonii sunt foarte sensibili.
Cu siguranta nu are rabie dar este bine sa fie vaccinat
Multa sanatate ❤️

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dacă toți aveau rabie probabil era stare de razboi pe planetă.

| Dragobeta a răspuns:

Sunt purtatori ai virusului rabic. Asta nu inseamna ca sunt bolnavi.

| robertpopescu12 explică (pentru Dragobeta):

Da, dar catelul meu abia iese din casa.
Ma gandesc ca rabia asta o ia cumva de la un caine vagabond care o musca, nu? Si noi avem grija sa nu se apropie alti caini de ea

| Dragobeta a răspuns (pentru robertpopescu12):

Fa-i vaccinurile in continuare si discuta asta cu veterinarul.