| Tzutzy_4319 a întrebat:

Cu ce se hranesc papagali?

15 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Papagalii se hranesc cu ceriale incoltite, mere, pere, smochine, morcovi, seminte de mei, canepa, macies, orz, mancarea papagalilor trebuie sa fie foarte diversificata.

| MisterKat a răspuns:

Cu hrana speciala : mei, batoane de mei cu miere si fructe(le gasesti in magazinele specializate), salata si apa happy

O zi buna!

Daniel.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Cu mei.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Papagalii au nevoie de apa, saruri minerale, aminoacizi, vitamine, glucide, lipide si proteine.

Răspuns utilizator avertizat
| putzulica a răspuns:

Poi pe ai mei i hranesc cu mancare special pentru papagali! in oricecaz nu le da ce iti cade in manawinking

| Lor3naXD a răspuns:

Papagalii se hranesc cu mancere speciala cumparata de la farmacia veterinara si verdeata proaspata.

| cristyz a răspuns:

Daca papagalul tau e cel din poza atunci vezi aici: http://www.latifa.ro/pasari/papagali/hrana/hranirea-papagalilor-nimfa si ai grija sa ii dai doar ce scrie acolo, iar fructele si legumele sa fie cat mai naturale.

| roby96 a răspuns:

Pai eu am 2 nimfe si le hranesc cu mancare speciala.Niciodata sa nu iei varsata deoarece am auzit ca pune sare in ea. Poti sa ii mai hranesti si cu legume, fructe, cateodata si paine dar fara sare.Si ei au un meniu diversificathappy

| sh0by a răspuns:

Este in magazin mancare speciala la cutie pentru papagali
sau mai simplu ii dai grau

| elyssa20 a răspuns:

Ovaz, grau, linte, mei, seminte de creson, lucerna, in si ca o cura de vitamine le dai odata pe luna seminte germinate. bye

| AprilSundayMorning a răspuns:

Cu boabe de la magazin pet shop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ciocul.ciugulesc creta sau var de pe pereti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papagalii se hranesc cu ierburi