| JusttinaPanda a întrebat:

Am si eu doua intrebari.
1. Cum imi pot "dresa" pisica sa faca in ladita cu nisip?
2. Cum o fac sa nu mieune?
Specific, pisicuta e noua in casa, si are doar o luna.

3 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
1) Nu trebuie sa o dresezi tu, deoarece pisicile fac la nisip, au asta in instinct. Pisica mea cum am adus-o in casa, primul lucru direct la litiera s-a dus. Specifoc insa ca, este posibil sa mai faca si in casa (pisica mea a facut odata sub pat, dupa 2 zile de cand am adus-o).
2) Joaca-te cu ea...o sa se invete in casa si nu o sa mai miaune.
Sa iti traiasca pisica si succes!

| JusttinaPanda explică (pentru DenissaRoxana):

Multumesc :* Pisica mea din pacate nu merge la litiera (se afla in baie litiera) si dupa ce mananca trebuie sa o duc eu acolo si nu sta, bla, bla. Din fericire astazi a facut la litiera.

| Ovi4678 a răspuns:

Nu trebuie sa o dresezi pentru a face in ladita deoarece ea are asta in instinct.Si pentru a o face sa nu mai mieune acordai atentie joaca-te mai mult cu ea ia-o in brate, etc.