| TurcoaicaTa a întrebat:

Pot scoate un caine pechinez de 2 luni afara fara vaccinurile facute?

7 răspunsuri:
| Nutemaiholba a răspuns:

Stii ceva am 3 caini la tara care decan erau mici au stat la tara si nu i-am vaccinat niciodata [sunt sanatosi tun] deci nu iti face grijiwinking

| Nessie a răspuns:

Este cam periculos ...mai ales daca intra in contact cu cainii vagabonzi.Du-te si vaccineaza-l!

| TurcoaicaTa explică (pentru Nessie):

Pai cainele trebuie sa il primesc pe 11 martie la o luna happy Si ii voi face vaccinu la 2 luni multumesc oricum

| PuFaRiNaDoLshe a răspuns:

Nu deoarece poate sa ia din mediu microbi.De la alti caini poate. Dupa ce i'ai facut cateva vaccinul il poti scoate in brate decat si sa nu mergi pe langa caini cu el si sa nu lasi pe nimeni sa puna mana pe el.Am si eu un bichon si am facut la fel.Asa mi-a zis doctorul. Sper ca te'am ajutat!

| bichon1 a răspuns:

Nu as recomanda

| Stk3r a răspuns:

Pai daca ai iesi cu el afara ai putea sa il pierzi fara lesa pentru ca fuge...Si in legatura cu vaccinurile...Du-te si fa-ile mai binewinking

| OanaAjutaMereuSiOrcand a răspuns:

Poti sa-l scoti afara! Dar e de preferat sa-i faci vaccinurile! Sfat: Nu-l lasa pe catelus sa se aproprie de cainii comunitari, deoarece poate lua boli de la ei! Sper ca te-am ajutat!