| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua.

Dacă România se învecina cu Rusia în loc de Ucraina, oare eram noi în locul Ucrainei, adica ne ataca Rusia pe noi?

Dacă de exemplu astăzi Rusia ataca România, prin ce zone ale României ar putea ataca?

Din ce înțeleg eu prin zona Dobrogei?

Sau trimit o racheta din Rusia pana în România?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza care ar fi fost istoria noastra cu ei... nu neaparata ca eram vecini sau nu.

| johnnny123 a răspuns:

De unde vrei să știm noi pe unde ar fi atacat Rusia dacă ne învecinam cu ei? Și de ce ai impresia că ar ataca într-un singur mod și printr-o singură zonă?

| EliLeli a răspuns:

Parteneriatele externe sunt mai importante decat granitele.