| ZeulMuschilor a întrebat:

Am vazut doua desktopuri de gaming CeO-tech, zeta v1, amd ryzen 5 2600, 16gb ram, nVIDIA gtx 1050 ti pret 5131lei si altul grt white rgb fan amd ryzen 5 3600, 16gb ram, gtx 1050 ti la 2900lei, imi explica cineva de ce e atat de mare diferenta de pret? Si ryzen 3600 nu e mai bun decat 2600?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ba da, este mai bun dar chiar si asa amandoua au preturi exagerate! Niciunul nu merita mai mult de 1800 lei! Asa ca nu le cumpara ca iei teapa! La 5000 lei iti iei un pc care e aproape de ultimele generatii nu unul de muzeu... laughing Poate ca de aceea e asa scump ca-l vinde ca antichitati... laughing

| DonMoldo a răspuns:

Preturi de pandemie chiar mai rau

| JohnnydeFeer a răspuns:

Mai bine iti cumperi de pe pc garage, cu 5000 de lei faci rost de unul bun cu rtx 4060.

| Adrian699 a răspuns:

Mergi pe pcgarage pe forumul lor (mygarage) și cerele să îți facă ei un PC adevărat. Menționează când vrei să îl cumperi (o săptămână, o lună) și ce buget ai (2000 lei, 5000 lei etc). Îți spun că vei vedea niște build uri de infinit de ori mai bune decât țepele acestea! Ai și pe YouTube la Zona IT sau Zona Gaming build uri la același preț care sunt 100% superioare. Nu îți lua ceva așa de scump fără să te consulți cu un expert!