| Baby_2365 a întrebat:

Se pot trimite scrisori la puscarie, Daca da cum? Astept raspuns urgent foarte important.

Răspuns Câştigător
| dana1986 a răspuns:

Din cate stiu eu se poate, dar trebuie sa stii numele inchisori si nr de celula.

5 răspunsuri:
| madalina_8123 a răspuns:

Pentru a afla conditiile in care puteti coresponda, consultati Legea nr 275/2006, art. 45. Si bineinteles ca aveti nevoie si de adresa penitenciarului si numele complet al destinatarului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prinzi un porumbel, ii legi scrisoare de picior, introduci codul postal, acum e cu touchscreensmug dai send... Si a plecat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nevoie doar de adresa si de numele complet al detinutului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,exemplu numele detinutului soseaua balanoaiei nr 12 A jud giurgiu...

| alecs_2454 a răspuns:

Te duci la paznic si ii zici ''vreau sa dau o scrisoare'' si ci-o duce la detzinut.