| simleuan a întrebat:

De ce nu mai prefera oamenii din ziua de azi muzica clasica, sau cel putin cea de pian?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că sunt ignoranţi şi fac şi ei ce face restul "turmei". Tot ceea ce pot răspunde atunci când îi întrebi de ce ascultă muzică de rahat, este :"fiecare ascultă ce vrea" sau "e treaba mea; dacă ţie nu îţi place, nu asculta! "
Nu mi se par a fi argumente destul de bune.

Muzica clasică este mai complexă şi necesită un creier puţin mai dezvoltat.
Aceeaşi poveste cu rockul...

http://www.youtube.com/watch?v=YvAPRIwX5KU

| CRISS69TM a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti compara rockul cu muzica clasica.rockul cu strigatele si ragetele alea le poti numi complexe.sa fim seriosi nu exista grad de comparatie.cum poti compara vocea unui tenor, soprana, etc cu vocea unui rocker care numai urla si rage ca un dement, drogat, schizofrenic si mai stiu eu ce alte calificative.sunt clase sociale total opuse din toate punctele de vedere.cum poti asocia amalgamul ala de sunete galagioase cu ceva ce te unge la suflet!? cu parere de rau doar inconstienta, necunoasterea, te face sa asociezi muzica clasica cu rockul oricare ar fi el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CRISS69TM):

Se pare că organul tău de gândire a procesat mai greu ceea ce am vrut să spun. Nu-i nimic; lasă-mă să iţi explic :
Da! Rockul este un gen de muzică complex, nu precum căcaturile de muzică electronică, făcute pe calculator. Pentru a compune o melodie rock decentă ai nevoie de talent, nu de reflectoare sau un "disco ball". ( m-am uitat prin playlist-ul tău )

Nu toate melodiile rock sunt cu "strigăte". Ideea pe care ţi-ai făcut-o despre muzica rock este una total gresită. Pun pariu că ai ascultat două melodii de la Marilyn Manson şi "gata, asta-i muzica rock". Documenteaza-te mai bine; apoi vino cu argumente mai puţin puerile şi mai bune decât "amalgam de sunete gălăgioase".

Am dat şi un link mai sus care arată destul de clar cât de bine se îmbină muzica clasică cu cea rock. ( da nene, ăla e rock )

Vocea lui Amy Lee de la Evanescence ( trupă rock ) este de mezzo-soprană. Vocea Tarjei Turunen de la Nightwish (metal simfonic; metalul fiind un subgen al rock-ului ) este de soprană lirică. De Apocalyptica ai auzit? Haggard sau Dark Lunacy, ar fi alte exemple bune. Şi Metallica au adoptat această combinaţie. Mai vrei exemple?
Cele două se îmbină pur şi simplu PERFECT!

Faptul că tu nu poţi înghiţi muzica rock, nu iţi dă dreptul să mă faci pe mine inconştientă. Incoştienţa şi ignoranţa se regăsesc în personalitatea ta cretină -un muc ce se crede mare critic muzical, dar nu înţelege complexitatea şi frumuseţea muzicii rock, cât şi asemănările dintre două genuri muzicale...

Ia şi învaţă!

http://www.youtube.com/watch?v=1MdJyI7HuCo

| CRISS69TM a răspuns (pentru anonim_4396):

Am fost foarte clar, orice gen de rock.nu exista combinatii si tot felul de n luate cate k.este frumos, ce este pur si natural.va bateti joc de muzica clasica cu combinatiile voastre.e rock doar in mintea voastra fara neuroni, drogati si nespalati.nu va mai bateti joc cu cretinitatile voastre numite muzica, de muzica clasica asociindule.nu se imbina deloc.si nici nu ma intereseaza de de toate nulitatile voastre recunoscute doar de o parte infima, ca voi.pe mine ma intereseaza cum si stie cineva sa combine sunetele sa sune bine indiferent ca este clasic sau electronic, decat sa-mi urle si sa-mi raga live ca un bou transpirat de droguri ingurgitate fara discernamat.bine ca sunteti la fel de izolati ca manelistii.voi si ei, niste genuri de tot rahatul.va credeti destepti, dar sunteti pleava societatii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CRISS69TM):

Muzica pe care tu o asculţi este comercială şi plină de mişcări lascive pe ritmuri psihedelice produse de sintetizatoare. Cum poţi numi asta " pur si natural "? Ce mesaj transmite?
Singura trupă bună din playlist-ul tău este Depeche Mode, care din câte ştiu au şi melodii rock. Nu merită să fie puşi la un loc cu personajul ăla de circ, DJ Bobo. Eşti sigur că el nu se droghează?
A cântat vreodată acest om cu formaţia simfonică din New York, asa cum au făcut rockeri de la Metallica? Se pare că cei ce cântă muzică clasică consideră că rock-ul este de calitate, fiind de acord cu atâtea colaborări. Tu însă, nu eşti.
Nu ai deci, niciun drept să te afirmi din punctul ăsta de vedere. Meriţi la fel de bine să fii lovit de un tren plin cu rockeri "transpirati ", sau să fii bătut până la sânge cu cărămizile ZIDULUI "drogaţilor" ălora de la Pink Floyd.( referire la The Wall )

Noi rockeri, dăm din cap. În schimb tu şi cei ca tine daţi din ce aveţi. Materia voastră cenuşie este săracă; se scutură repede...

Cum am spus, muzica ascultată de tine este de căcat, nu cea ascultată de mine; ori te trezesti din ignoranţă şi prostie, ori te scufunzi în continuare în silicoanele fufelor da la Pussycat Dolls.

Have a nice life!

| CRISS69TM a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat aveti.cap.fara creier.comercial este si rockul ca si orice gen.fraiero nimeni nu canta pe gratis, dar tu ai doar cap nu si creier cum ai recunoscut.aia care fac co; laborari cu rockerii sunt niste ratati in domeniul lor si nu stiu cum sa iasa in evidenta.incearca orice. unde atatea colaborari. aberezi, delirezi.de fapt nu ma mira, fara creier doar cap scuturat... crezi ca daca esti din new york trebuie sa fi si bun.voi habar nu aveti ce inseamna materie cenusie.scrii cu dictionarul in fata. daca si aia mentionati canta rock sinucidete.toti pretindeti ca stiti muzica si sunteti nuli.pleava societatii.fraiero totul este comercial.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CRISS69TM):

Nu am recunoscut nimic. Creierul tău a procesat iar greu. La materia ta cenuşie( săracă ) mă refeream!
Realizezi că tocmai l-ai insultat pe marele Pavarotti?

Să ne întoarcem la ceartă. Glumeşti nu? Tu nu observi cât eşti de patetic? Rock-ul comerical e de rahat "fraiere". Nu ascult rock comercial. Poţi din partea mea să te duci dracu. Tu expert în muzică ce eşti! Aroganţa pute pe tine. Argumentele tale sunt la pământ şi nu eşti în stare să-ţi motivezi răspunsurile. Ai spus acelaşi lucru în toate cele trei postări. Ţi-am atins orgoliul şi îmi insulţi cunoştinţele. Este singurul lucru pe care ştii să îl faci. Poţi să îţi bagi orice ai tu mai de preţ ( nu mă refer la creier; ai demonstrat deja că îţi lipseste ) în muzica rock. I don't give a f*ck! Nu te mai obosi să spui ceva. Nu mai ai ce. Nu ai niciun drept să îmi spui mie că "scriu cu dicţionarul în faţă"; nu mă cunoşti şi nu ştii ce cunoştinţe despre anatomie am.

http://www.youtube.com/watch?v=n1XqJNK4Mwk

| HermioneLove a răspuns (pentru anonim_4396):

Offff da nu-l baga in seama! e cel mai enervant om pe care l-am cunoscut! el spune la toti sa se sinucida si alte prostii ii sta capul doar la ''sex''si chestii de genul! e prost si nu stie sa se comporte! are lipsa de ocupatie ce sa-i faci?winking

14 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

O considera plictisitoare, demodata.Deci daca asculti muzica clasica, nu vei fi "cool" ca restul gibonilor, ci vei fi etichetat intr-un fel.Patetic.

| Polaris a răspuns:

Pentru k e muzica veke si numai oamenyy demodatzi o asklta lol

| bloodyhell a răspuns:

Sa stii ca sunt putini oameni in Romania ce mai stiu ce e aia o melodie frumoasa sau muzica de calitate.sunt oamenii pe pamantul acesta ce numesc ''artisti'' pe ina ...si alte pitipoance din acestea sau pe biber ala.
daca le pui o melodie gen; http://www.youtube.com/watch?v=hfXRSVrCnnU
deja esti un ciudat.

| Wøodenpints a răspuns:

Păi nu are bumţi-bumţi.

Asta e parfum, s-o asculţi dimineaţa:
http://www.youtube.com/watch?v=YbOGq85jS5M

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti oamenii..numai generatia tanara.Insa mie imi mai plac si din astea. Uite cum ar fi:
http://www.youtube.com/watch?v=iLi_osYNsOU

| nico5436 a răspuns:

Pentru ca ii vechetongue si nici nu ii faina:-o mi-e una nu mi-o place

| synz a răspuns:

Mie imi place muzica clasica tu canti la pian?
daca da si vrei sa intri intr o trupa cautama aici claudiurrusu@rocketmail.com