| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! As vrea sa fac o melodie rap, ca sa zic asa. Fiind prima melodie, nu stiu cum sa incep. V-as ruga sa imi dati niste idei, sau niste versuri, pe care sa le dezvolt eu. Ca inceput, am scris asa " Am inceput prin 07 sa ascult hip-hop, genul asta muzical m-a facut alt om de fapt ". v-as ruga sa continuati voi. Pe beatul asta as vrea sa scriu http://www.youtube.com/watch?v=9qtQLepa0Xw. Multumesc!

11 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Vrei să faci o melodie, dar n-ai idei straight face

| Vans a răspuns:

Omule,vrei să faci rap?
Atunci scrie-ţi versurile singur!
Nu poţi fi un artist bun dacă altul îţi face versurile şi tu numa' le lălăi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Folosesteti imaginatia fratele meu, un raper nu canta niciodata melodii scrise de alti, inspirate si tu din ceva si mai lasa televizoru, facebook-ul si jocurile PC.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi nu te putem ajuta. Scrii o melodie când ai chemarea, când simți că vrei să transmiți ceva, nu doar așa că te apucă pe tine „hai să compun ceva, dar nu contează despre ce".

| Bianca4926 a răspuns:

Am incercat sa schimb ceva,ceva fara valoare,din el am vrut sa fac ceva cu mult mai mare,dar mam grabit,mam prostit si nu mi-a iesit,dar eu sunt altfel,nu ca altii,care daca nu le iese stau si plang o luna uitandu-se la telenovele cu servetulu-n mana, si-am incercat din nou si mi-a iesit, hai frate ca n-a fost asa de greu, oamenii dac" nu le iese din prima plang si plang, fara loc de cuvant...
P.S-Mai continua tu....nam mai avut idei

Funda?
: 3

| Mihaiu_Florin_1999 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti eu unul nu as putea sa iti zic versurile insiparate din ce gasesti

| izavanilabella7970 a răspuns:

Ca sa faci o melodie trebuie sa pui pe foaie ce simți tuwinking...

| Tha_Ella_1999 a răspuns:

Ca sa faci versuri de rap nu pune pe altii.Foloseste gandirea, scrie ceea ce simti, numai ca le pui in versuri.winking

| Gabryel_Negativ_1993 a răspuns:

Frate hai sa te ajut cu un sfat. ca de la rapper la altul. citeste, gandeste, inspira, traieste, sunt patru cuvinte care spun destul de multe, uitate in jurul tau, ridica capul din tastatura si citeste o carte, iesi afara uitate in jur, ai atatea si atatea despre care poti sa scrii. PS: scrieti singur versurile. si cu asta cred ca am spus destul de multe, sincer eu prefer o critica la versurile mele decat o lauda la versurile altora...

| Abel_Iercosan_1975 a răspuns:

Si eu m-am apucat de rap si hip hop scriind versuri asa in 2 3 zile cand imi treceau prin cap, la momentul actual am 2 melodii una DE V DAY si alta TOTI EUSEBI. Melodii cu versuri funny si random... pentru inspiratie recomand sa asculti BAZOOKA sau ECHO. Daca imi dai un nr de tel pot sa iti dau o strofa si eventual un refren, daca imi dai si un nume. Sincer beatul pe care l-ai ales nu prea imi place si este mai greu sa scrii pe el deci mno, mna ce sa zic, iti pot da un beat de rap sau hip hop foarte bun pe care am vrut eu sa scriu!

| dimonvaAjuta a răspuns (pentru Abel_Iercosan_1975):

Eu sunt din MD as dori sa-mi dai mie beatul tau...eu fac si singur beat pin ableton da e facut de mine si mi se pare ccam sec.