| angelica02 a întrebat:

Ce credeti despre preoti?

Răspuns Câştigător
| Hexiled a răspuns:

Sunt niste oameni ca toti altii dar sunt binecuvantati de Dumnezeu, ei ne ajuta in unele situati in care pierdem calea spre bine si o apucam pe cea gresit Funda?

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Că lumea ar fi mai bună fără ei (nu ca oameni).

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Exact asa cred si eu despre atei.
Lumea ar fi mult mai buna fara ei(nu ca oameni).

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Lumea ar fi mai buna daca si tu ai disparea. Stii ceva? Lumea ar fi mai buna daca toata umanitatea ar disparea.
Dar consider ca e de ajuns daca, macar, dispari tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

A vorbit si nea Ion ca si el e om.
Du-te si te culca daca nu ai inteles nimic.

| Andrei7520152 a răspuns:

"Avem o linie directa cu Dumnezeu.

Fa ce-ti spun. Da-ne bani." laughing

| RAY a răspuns:

Ca viermi de matase si astia se hranesc se ingrasa si apoi mor in urma lasa vile de pe urma celor creduli

| zurick a răspuns:

Ăăăă interesele lor sunt mai importante ca orice altceva.

| sublime89 a răspuns:

Sunt oameni ca toti oamenii dar ei traiesc dintr-o minciuna. Meseria lor nu se bazeaza pe nimic real, si chiar nu e necesara. Din pacate unii se lasa intimidati de statutul lor, mai ales cand ii vad imbracati asa si cand se gandesc ca acestia sunt oamenii domnului. Inspira un fel de teama, si din cauza asta primesc mult mai mult respect decat li s-ar cuveni. Si majoritatea sunt foarte slab educati, dupa parerea mea. Un preot nu trebuie sa stie prea multe.

| Felys a răspuns:

Sunt niste hoti deghizati bine de tot

| Alphawolf a răspuns:

Vanzatori de iluzii. Sunt oameni, cu nimic mai speciali... doar se folosesc de slabiciunile oamenilor, unii constient, altii inconstient. Ei sunt trantorii societatii, "munca" lor e produsul slabiciunilor/superstitiei. Sunt nefolositori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt oameni, nu sfinti.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt oameni, ce pot deveni sfintiwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Esti preot?

| Mikhtarian a răspuns:

Preotii sunt pe pamant calea spre Dumnezeu, ei ne indruma si ne asculta de fiecare data cand avem nevoie.
Normal, exista si preoti care nu fac cinste numelui dar ca si in viata..si bine si rau.
Anumiti preoti / pustnici sunt adevarati OAMENI., poti cauta pe net.

| Lămâie00 a răspuns:

Niste excroci, domnule...

| BlitzkriegJack a răspuns:

E cam gresit sa generalizezi. Sunt tot felul de oameni. Preotia este doar o profesie, depinde de fiecare cum lucreaza.

| Druica20adi a răspuns:

La fel ca si ceilalti muritori si ei se vor mantui sau nu se vor mantui decat daca doar isi vor fi facut mai intai datoria fata de cei pastoriti si fata de Dumneyeu.
Din multimea datoriilor pe care le au ei reiese ca mantuirea lor este una dintre cele mai dificile. N-as vrea sa fiu in pielea lor la judecata.

| Druica20adi a răspuns:

Dumnezeu i-a lasat cu un rost definit.
Dumneyeu a schimbat preotia evreilor cu preotii crestinilor

| TurcuVlad a răspuns:

Un preot este omul lui D-zeu, indiferent de cum se comporta
P.S: Daca vezi un preot in şanţ mort de beat, du-te si pup-ai mana, ca are harul Duhului Sf. in Dansul.