| anonim_4396 a întrebat:

Ce s-ar intampla cu crestinismul daca s-ar dovedi ca extraterestrii exista?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Creștinismul este o religie aiurea oricum!

92 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Ii botezam pe extraterestrii si gata, din cite stiu dispunem de toata logistica rolling on the floor, avem Sf Biserici suficiente.Ii invatam sa spuna Tatal Nostru si le explicam Sf Scriptura.La 2-3 o sa le fiu nas rolling on the floor Sper sa nu vina sa ne ia si cenusa din vatra, sa vrea sa ne civilizeze si sa nu se mai dea plecati ca americanii din irak rolling on the floor.Mai rau o sa fie de distrusii de atei, care cred in ragaliile evolutioniste, deoarece vor ajunge de risul extraterestrilor deoarece pe aici rid si curcile de ei. Parca il vad pe popa @lolozila cum le explica la extraterestri "acum 200 mil de ani din specia A se despart speciile B si C care incep sa evolueze " si ca argument il citeaza pe mos gerila rolling on the floor, de or sa se sparga extraterestrii de ris.
Ps
Dovezi ale exist extraterestrilor sunt ff muuuulte in special in Oltenia unde se duc la furat Zaibarul din beciul taranilor rolling on the floor

| Shaddar a răspuns (pentru Urzi23):

Exact pentru ca fix tu le vei explica extraterestrilor cum o entitate invizibila a creat omul, a ales un popor de sclavi sa il reprezinte si a fost motivul pentru care stiinta a fost tinuta pe loc timp de sute de ani.Si cand ei te vor intreba " bine ba, dar noi? de noi ce zice", tu o sa te uiti la ei, faci o cruce si le zici " ba nu stiu, de voi nu zice nimic, presupun ca nu existati, dar aveti si noi loc in religia noastra, chiar daca va trebui sa va luam gatul in cazul in care biserica ne va spune ca sunteti trimisi ai diavolului". Asta e logica nu?

| Urzi23 a răspuns (pentru Shaddar):

Bre @Shadaar adu extraterestrii la mine si ii crestinez.Nu te mai ingrijora tu pentru ceva ce nu ai vazut.Tu esti ca baba cu drobul de sare.
Cit despre saritul la gitul lor cum sugerezi tu, eu zic sa mai citesti tu Dumnezeiestile Scripturi, pe noi Dumnezeu ne invata sa fim buni.Mai rau daca nimeresc pe mina ateilor sa ii jupoaie de vii si sa ii bage pe la IML rolling on the floor

| Urzi23 a răspuns (pentru Shaddar):

Bre @Shadaar adu extraterestrii la mine si ii crestinez.Nu te mai ingrijora tu pentru ceva ce nu ai vazut.Tu esti ca baba cu drobul de sare.
Cit despre saritul la gitul lor cum sugerezi tu, eu zic sa mai citesti tu Dumnezeiestile Scripturi, pe noi Dumnezeu ne invata sa fim buni.Mai rau daca nimeresc pe mina ateilor sa ii jupoaie de vii si sa ii bage pe la IML in borcanul cu formol rolling on the floor

| Shaddar a răspuns (pentru Urzi23):

Tu cred ca uiti de unde vine religia ta.O secta a iudaismului, in care dumnezeu le-a spus ca e ok sa violeze fetite, sa insele/omoare pe cei care nu sunt din aceeasi religie. Uiti ca ortodoxismul s-a rupt de catolicism doar pentru ca nu au avut fonduri. Dumnezeu te invata sa fii bun? Ia mai citeste tu biblia si vezi cum Lot si-a luat fetele pe mataranga cand a fost baut.Iar inainte de asta le-ar fi dat unui grup de oameni ca sa il salveze pe un "inger".Ia cauta si vezi ce a facut Ham cu Noe.Asta te invata, deci...invata bine, ia-ti o sora sau ceva si da-i acolo cum scrie in cartea "sfanta".

| Urzi23 a răspuns (pentru Shaddar):

Poate ai chiorit si nu ai citit intrebarea pusa si ii dai cu Noe si potopul, vezi ca nu erau extraterestrii si incurci borcanele
Urzi23 in dialog
Postez pentru tine intrebarea pusa :
JustBelieve. intreaba:
Ce s-ar intampla cu crestinismul daca s-ar dovedi ca extraterestrii exista?

| Shaddar a răspuns (pentru Urzi23):

Scuza-ma, memoria ta e de tipul ram? S-a dus curentul, s-a dus si informatia? Reciteste, ti-am raspuns tie, m-am referit la aberatia aia " dumnezeu ne invata sa fim buni".Si ti-am zis ce te invata.

| anonim_4396 explică (pentru Urzi23):

Egipteni al cui zeu erau?

| Urzi23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Raymusic a răspuns (pentru Urzi23):
Egipteni al cui zeu erau?

Urzi23 in dialog :

Bre eu nu te pricep, poate sobolanii din batatura ii considerau zei pe egipteni

| anonim_4396 explică (pentru Urzi23):

Si picturile egiptenilor sunt indentice si picturile din pesteri ce sugereaza asta ca sunt reali zei?

| anonim_4396 explică (pentru Urzi23):

Pe egipteni cine ea creat ce nu intelegi

| Urzi23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Raymusic a răspuns (pentru Urzi23):
Pe egipteni cine ea creat ce nu intelegi

Urzi23 in dialog :

Eu zic sa pui tu mina pe Biblie si gasesti acolo toate raspunsurile la problemele tale. Vezi ca organizeaza Sf Biserici cursuri de Evanghelizare unde poti intreba si vei primi raspuns.

| anonim_4396 explică (pentru Urzi23):

Eu am citit biblia consideri ca cineva stie mai multe decat ce scrie in biblie?

| Urzi23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Raymusic a răspuns (pentru Urzi23):
Eu am citit biblia consideri ca cineva stie mai multe decat ce scrie in biblie?

Urzi23 in dialog :
Bre raymusic oi fi citit tu Sf Scriptura dar ai o calitate "uiti repede si pricepi ioc" Lucrul acesta este vizibil in toate raspunsurile tale

| anonim_4396 explică (pentru Urzi23):

Da-mi un verset unde explica creatia evreilor

| MMihai a răspuns:

Extratereștrii există!

| MMihai a răspuns:

Răspuns pentru @ Mihaela_7608 @
Sunt multe stele în univers, iar pământul a fost vizitat în alte timpuri, de ființe cu un nivel de civilizație superior oamenilor.
Nu am certitudinea că acum acele ființe mai există și acum.
Inevitabil că sunt în alte sisteme solare și planete unde poate exista viață superioară.
Faptul că în culegerea de basme demențiale & cretinoidice numită biblie, nu se vorbește foarte clar și explicit despre extratereștrii, asta nu înseamnă că nu există extratereștrii.
În realitate în Biblie se vorbește și despre ceva care nu poate să fie decât o navă cosmică, // că era ceva ce depășea cunoștințele oamenilor din epocă, dar descrierea aparține unui personaj care nu pricepea despre ce este vorba.
http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/ezechiel/1/
Ezechiel 1
1. In al treizecilea an, in a cincea zi a lunii a patra, pe cand eram intre prinsii de razboi de la raul Chebar, s-au deschis cerurile si am avut vedenii dumnezeiesti.
2. In a cincea zi a lunii - era in anul al cincilea al robiei imparatului Ioiachin -
3. cuvantul Domnului a vorbit lui Ezechiel, fiul lui Buzi, preotul, in tara haldeilor, langa raul Chebar; si acolo a venit mana Domnului peste el.
4. M-am uitat si iata ca a venit de la miazanoapte un vant naprasnic, un nor gros si un snop de foc care raspandea de jur imprejur o lumina stralucitoare, in mijlocul careia lucea ca o arama lustruita, care iesea din mijlocul focului.
5. Tot in mijloc se mai vedeau patru fapturi vii a caror infatisare avea o asemanare omeneasca.
6. Fiecare din ele avea patru fete si fiecare avea patru aripi.
7. Picioarele lor erau drepte, si talpa picioarelor lor era ca a piciorului unui vitel si scanteiau ca niste arama lustruita.
8. Sub aripi, de cele patru parti ale lor, aveau niste maini de om; si toate patru aveau fete si aripi.
9. Aripile lor erau prinse una de alta. Si cand mergeau, nu se intorceau in nicio parte, ci fiecare mergea drept inainte.
10. Cat despre chipul fetelor lor era asa: inainte, toate aveau o fata de om; la dreapta lor, toate patru aveau cate o fata de leu; la stanga lor, toate patru aveau cate o fata de bou; iar inapoi, toate patru aveau cate o fata de vultur.
11. Aripile fiecareia erau intinse in sus, asa ca doua din aripile lor ajungeau pana la cele invecinate, iar doua le acopereau trupurile.
12. Fiecare mergea drept inainte, si anume incotro le mana duhul sa mearga, intr-acolo mergeau; iar in mersul lor nu se intorceau in nicio parte.
13. In mijlocul acestor fapturi vii era ceva ca niste carbuni de foc aprinsi care ardeau; si ceva ca niste faclii umbla incoace si incolo printre aceste fapturi vii; focul acesta arunca o lumina stralucitoare, si din el ieseau fulgere.
14. Fapturile vii insa, cand alergau si se intorceau, erau ca fulgerul.
15. Ma uitam la aceste fapturi vii si iata ca pe pamant, afara de fapturile vii, era o roata la fiecare din cele patru fete ale lor.
16. Infatisarea acestor roti si materialul din care erau facute pareau de crisolit, si toate patru aveau aceeasi intocmire. Infatisarea si alcatuirea lor erau de asa fel incat fiecare roata parea ca este in mijlocul unei alte roti.
17. Cand mergeau, alergau pe toate cele patru laturi ale lor si nu se intorceau deloc in mersul lor.
18. Aveau niste obezi de o inaltime inspaimantatoare, si pe obezile lor cele patru roti erau pline cu ochi de jur imprejur.
19. Cand mergeau fapturile vii, mergeau si rotile pe langa ele; si cand se ridicau fapturile vii de la pamant, se ridicau si rotile.
20. Unde le mana duhul sa mearga, acolo mergeau, incotro voia duhul; si impreuna cu ele se ridicau si rotile, caci duhul fapturilor vii era in roti.
21. Cand mergeau fapturile vii, mergeau si rotile; cand se opreau ele, se opreau si rotile; cand se ridicau de pe pamant, se ridicau si rotile; caci duhul fapturilor vii era in roti.
22. Deasupra capetelor fapturilor vii era ceva ca o intindere a cerului care semana cu cristalul stralucitor si se intindea in aer, sus peste capetele lor.
23. Sub cerul acesta, aripile lor stateau drepte, intinse una spre alta, si mai aveau fiecare cate doua aripi care le acopereau trupurile.
24. Cand umblau, am auzit vajaitul aripilor lor ca vajaitul unor ape mari si ca glasul Celui Atotputernic. Cand mergeau, era un vuiet galagios ca al unei ostiri; iar cand se opreau, isi lasau aripile in jos.
25. Si venea un vuiet care pornea de deasupra cerului intins peste capetele lor; iar cand se opreau, isi lasau aripile in jos.
26. Deasupra cerului care era peste capetele lor, era ceva ca o piatra de safir, in chipul unui scaun de domnie; pe acest chip de scaun de domnie se vedea ca un chip de om, care sedea pe el.
27. Am mai vazut iarasi o lucire de arama lustruita ca niste foc, inauntrul caruia era omul acesta si care stralucea de jur imprejur; de la chipul rinichilor lui pana sus, si de la chipul rinichilor lui pana jos, am vazut ca un fel de foc, si de jur imprejur era inconjurat cu o lumina stralucitoare.
28. Ca infatisarea curcubeului care sta in nor intr-o zi de ploaie, asa era si infatisarea acestei lumini stralucitoare care-l inconjura. Astfel era aratarea slavei Domnului. Cand am vazut-o, am cazut cu fata la pamant si am auzit glasul Unuia care vorbea.
O analiză statistică științifică, ar impune ca în acest Univers atât de mare, să fie și alte planete, cu forme de viață superioare.

Oare ce descrie prostul ăsta, el a văzut ceva real, care nu înțelegea ce este și s-a speriat și este vorba de o descriere hiperbolizată,
că obiectul real este incorect descris,
dar era ceva teribil de diferit de tot cea ce știa el.

Fiind mult prea speriat capul lui nu mai ficționa corect și povestește niște bazaconii, dar ăsta totuși a văzut ceva real.

Presupunând că ăsta nu era cel mai idiot și mai mincinos om din vremea lui, el a văzut niște obiecte care nu erau realizate de oamenii din vremea lui ci de niște ființe aparținând de o civilizație diferită de civilizația oamenilor de pe atunci.
Am senzația că mai sunt niște exemple, dar nu am reușit eu, să ți le găsesc acum.
Dacă nu este vorba de niște extratereștrii, atunci pe planeta Terra, cândva au existat 2 tipuri de ființe superioare.
Unii erau oamenii obișnuiți și mai erau niște alte ființe ceva mai avansate și care acum aparent, nu mai sunt pe Pământ.

| MMihai a răspuns:

Răspuns pentru @ Aliiicee @
http://www.youtube.com/watch?v=MpSelmOYapQ&feature=related
Documentar Socant despre Fenomenul OZN, Extraterestri, Rapiri, Farfurii Zburatoare. Partea 5 / 7
http://www.youtube.com/watch?v=OgntugJ7ROc&feature=related
Documentar Socant despre Fenomenul OZN, Extraterestri, Rapiri, Farfurii Zburatoare. Partea 1 / 7
http://www.youtube.com/watch?v=yxDvGOMWdNI&feature=related
Hitler construia OZN-uri?
http://www.youtube.com/watch?v=DCMJ6FrdzMM&feature=related
Hitler si Atlantida
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=04_lmuoEb4M
OZN in România
http://www.youtube.com/watch?v=8oF9ESRFgA8&feature=related
Dezvaluiri socante: Un ofiter roman rupe tacerea in privinta OZN-urilor! (partea I)
http://www.youtube.com/watch?v=i23sdVEuKs4&feature=related
Fotografias secretas de la NASA STS-88
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=rZE7kGmOk1g
P.4 Señales del espacio - El código binario - El lenguaje UNIVERSAL
http://www.youtube.com/watch?v=51UpN79hi7I&feature=fvwrel
Extraña explosión en el Sol (CENSURADA) - Fernando Correa
http://www.youtube.com/watch?v=jYgTSHFlWmo&feature=fvwrel
extranormal niño de marte
http://www.youtube.com/watch?v=w4L7O6VKIPw&feature=related
Canada Descubre Increible Secreto - Incredible Secret Discovered Canada
http://www.youtube.com/watch?v=rmsVj_kjDcw&feature=related
Dovezile de la Apollo 11 despre OZN-uri găsite pe Lună
http://www.youtube.com/watch?v=iIW2cLOgMl8&feature=related
motivul real pentru care nu au fost înapoi la Luna
http://www.youtube.com/watch?v=jUW7_8e-pM8&feature=related
Dovada 100% a civilizaţiilor Alien exista pe Luna - NASA Lies descoperite în culori
http://www.youtube.com/watch?v=LCEsHXd76FQ&feature=related
Apollo 18 Trailer arată de ce nu ne-am dus înapoi la Luna
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=GoaXmlXSoFY
NEWS! Video asta se va schimba literalmente Lumea
http://www.youtube.com/watch?v=Eo1B5tPj9K0&feature=related
Ancient Alien 32000 oraşului Year Old S-au găsit cele mai vechi Cu toate acestea,
http://www.youtube.com/watch?v=T-dUlit8uUk&feature=endscreen&NR=1
Străinii Real dovezi au fost aici în trecut 5 din 15
http://www.youtube.com/watch?v=yXjgepNDM3o&feature=related
Străinii Real dovezi au fost aici în trecut 6 din 15
http://www.youtube.com/watch?v=blW_2gk3FXA&feature=related
Străinii Real dovezi au fost aici în trecut 7 din 15

„ Mda faza e ca nu exista."== corect nu există!
Dar nici nu au existat alte ființe cât de cât superioare, în tot universul ăsta...
Tot ce înseamnă viață a început în anul dominii 0 când D-zeu a făcut pe Adam și pe Eva.

| Matadorul a răspuns (pentru MMihai):

De Anno Domini s-a nascut Hristos, nu Adam si Eva

| MMihai a răspuns:

Răspuns pentru @ Mihaela_7608 @ și pentru toți care nu cred că au existat ființe superioare pe alte planete, citiți ce am adunat pentru @ Aliiicee @ și se numește :
Răspuns pentru @ Aliiicee @

Răspuns utilizator avertizat
| DrunkenRat a răspuns:

S-ar gasi o aberatie logica (scuza-mi paradoxul) care sa explice evenimentul.

| Wehrmacht a răspuns:

Ma,astia nu-s constienti de cate planete/galaxy sunt in univers.Pe toate dintre ele este imposibil sa nu existe viata, oricat de mic ar fi. Extraterestru nu inseamna omulet verde sau cu gatu' lung ca girafele cu laser.
*citeste raspunsuri pana sa posteze*
laughing i-auzal palalaughing extraterestrii sunt diavolulrolling on the floor

| Rapplex a răspuns:

Nu ar fi afectata cu nimic, absolut nimic.Nu stiu daca tu te-ai informat, dar Biserica Catolica a declarat ca acum nu mai contesta existenta extraterestrilor, si ca sunt fratii nostri.Sa nu uitam ca 2000 de ani am fost unici, dar D-zeu inca scrie legi prin "oamenii sfinti". E clar ca un cre(s)tin nu o sa isi dea seama de coincidente prea suspecte, dar nu avem ce face. Tinand cont ca acum catva timp erau zvonuri ca s-a descoperit viata cel putin la fel de inteligenta ca pe planeta noastra, undeva la cativa ani lumina, iar recent Biserica declara ca nu mai suntem unici in Univers, eu zic ca este o pregatire a maselor cu un posibil contact extraterestru.

| Vladuthz a răspuns:

S-ar rescrie biblia, si s-ar atrage noi prosti, asta pardon adepti, care sa creada happy

| cristinacrissss a răspuns (pentru Vladuthz):

Deci dupa cum vad mi se confirma in fiecare zi ca ateii nu stiu altceva decat sa jigneasca tot ce nu le convine. Interesant...

Si va mai ziceti ca aveti cap cu care ganditi. Cred ca dupa cate vad nu prea mai aveti nici din ala.

| cristinacrissss a răspuns:

Daca ar fi existat extraterestri ar fi venit pana acum, nu crezi?

Răspuns utilizator avertizat
| cristinacrissss a răspuns (pentru Mizantropul):

Si tu de ce esti atat de sigur ca exista? Ti-au batut la geam cumva? Crezi doar spusele altora. O sa cred in extraterestri atunci cand o sa imi bata la usa si o sa imi zica: Du-ma la conducatorul tau! laughing

| Shaddar a răspuns (pentru cristinacrissss):

Pai daca tu vei credea in extraterestri doar daca iti va veni unul la usa, aplica aceeasi logica si in cazul lui dumnezeu. Universul e mult prea mare ca sa fie asta singura planeta ce ar putea fi locuita.

| cristinacrissss a răspuns (pentru Shaddar):

Din fericire Dumnezeu vorbeste cu noi prin multe cai. Trebuie sa ai doar urechi sa auzi si ochi sa vezi, din pacate ateii nu prea au nici urechi si ochi. Extraterestrii nu au dovezi de existenta. Poate exista, nu stiu. Dar eu deocamdata nu cred.

| Shaddar a răspuns (pentru cristinacrissss):

Vorbesti de organe de simt, asta ar insemna ca il poti vedea sau auzi pe dumnezeu.Tu de fapt te referi la ce ii atribui lui dumnezeu.

| Shaddar a răspuns (pentru cristinacrissss):

Daca pe o planeta se gasesc anumite conditii poate rezulta viata.E greu sa crezi ca doar o singura planeta care indeplineste aceste se gaseste in tot universul.

| FărăCapsLock a răspuns (pentru cristinacrissss):

Ia mai studiază tu puțin să vezi că extratereștrii au venit de mult, ba chiar cred că încă mai există niște legături cu alte civilizații (mă refer la civilizații extraterestre).
Baliverne? Nu cred. Realități ascunse față de marea majoritate.

| cristinacrissss a răspuns (pentru FărăCapsLock):

Cum am mai spus. Dar o mai zic o data ca nu ma doare mana sa scriu: Ai citit niste site-uri la care ai pus botu in secunda 2. Alte dovezi mai ai? Ca eu nu sunt convinsa. Uite ca am sa public si eu un articol pe un site cum ca la mine in gradina am gasit un extraterestru mic si maro. Dupa ce o sa-l citesti sunt sigura 100% ca la o alta intrebare de genul acesta o sa raspunzi: "Extraterestri EXISTA. Au fost gasiti chiar la noi in tara intr-o gradina. Si s-a demonstrat ca sunt mici si maro."
Ce o sa mai rad atuncilaughing

| Rapplex a răspuns (pentru cristinacrissss):

Cum ar fi daca tu ai incerca sa-i explici cainelui tau(presupunem ca ai) teorema lui Pitagora sa zicem? Ce discutie crezi ca ar putea avea extraterestrii cu noi. Cei care sunt pasnici, nu au cai de comunicare cu noi, iar cei rau intentionati nici nu ar mai sta la vorba, ne-ar extermina ca si cum un om ar extermina un musuroi de furnici sa isi construiasca o casa acolo sa zicem. Cum spuneau si altii, mai bine ramanem ascunsi, decat sa riscam o exterminare.

| FărăCapsLock a răspuns (pentru cristinacrissss):

De fapt „pierdut" chiar foarte mult timp analizând chestia asta, am citit foarte multe chestii referitor la asta, am vorbit cu multe persoane care, să zic, se află „în domeniu", înainte să ajung la concluziile mele.
Crede-mă, chiar nu sunt genul de om care să fie ușor convins...
Acum, e problema ta referitor la ceea ce crezi.
(PS: „Dar o mai zic o dată că nu mă doare mâna să scriu." - eu deja am râs smug)

| cristinacrissss a răspuns:

De ce esti tu asa sigur de asta? Ai fost cumva pe planeta lor sa vezi ce tehnologie au? NU! Ai citit doar niste site-uri si ai vazut niste documentare pe discovery si gata le-ai si dat crezare. Si mai vorbiti de noi crestinii ca credem doar ca scrie in Biblie. Si voi sunteti la fel. Credeti tot ce apare pe net si la televizor.

| Rapplex a răspuns (pentru cristinacrissss):

"De ce esti tu asa sigur de asta? Ai fost cumva pe planeta lor sa vezi ce tehnologie au? NU" Pai e un lucru foarte simplu. Daca exista extraterestrii care nu vin, inseamna ca nu au inteligenta necesara si nici tehnologia, insa daca vezi vreo nava pe orbita Terrei, fi sigura ca detin o tehnologie extra, ultra, mega mare fata de noi(si totusi e putin spus). Gandeste-te cam asa: Oamenii n-au ajuns nici pe cea mai apropiata planeta(Marte), iar ei daca vin din alta galaxie(chiar si din a noastra), inseamna ca au cel putin cateva mii de ani peste noi la nivel de inteligenta si tehnologie.

| cristinacrissss a răspuns:

Inca o data ateii imi demonstreza ca jignesc tot ce nu le convine. Ce sa le faci... daca decat asta stiu.

| Omulrational a răspuns:

Extraterestrii exista, foarte multe cazuri paranormale si inexplicabile au fost descoperite, uni oameni pretind ca i-au si vazut.Asta e realitatea,suntem pe o micuta planeta in Universul cel mare, la fel si alte civilizatii, nu mai este mult si pana la urma realitatea nu va mai putea fi ascunsa.

regis
| regis a răspuns:

Nimic, ce sa se intample? Ti se pare ca exista vreo contradictie intre crestinism si existenta altor planete, chiar si locuite?

| Shaddar a răspuns:

Cred ca tu ar trebui sa te mai documentezi, poate citesti si biblia aia pe care tot crestinul o arunca in fata ca pe cartea finala a umanitatii.Gasesti in ea multe lucruri pe langa cele de care am vorbit mai sus.Si dupa ce termini biblia, citeste si incearca sa intelegi si altceva.Esti ortodox...si? Daca intelegeai ceva din ce am scris mai sus iti dadeai seama ca fara sa stii istoria religiei tale, nu intelegi de unde vin conceptele.Citeste si nu raporta totul la ce-ai invatat la ora aia de religie pe care mi-o recomanzi mie.

| Urzi23 a răspuns (pentru Shaddar):

Subred argument eu zic sa te mai straduiesti, admir vointa ta dar pina acum nu ai spus nimic.Eu te astept sa apari cu extraterestrii promisi,poti veni cu ei tiris in lesa, ca tiganii cu ursul, musai sa ii pui belciug in nas rolling on the floor

| Shaddar a răspuns (pentru Urzi23):

Iti spun sa citesti, ca sa intelegi istoria religiei pe care o sustii, ca sa intelegi radacinile ei, iar replica ta e ca am un argument subred? Cunoasterea e un argument subred pentru tine? Nu e nici o mirare ca nu reusesti sa intelegi.

| Urzi23 a răspuns (pentru Shaddar):

Eu zic sa citesti tu despre "radacinile evolutionismului" mai precis "teoria, numită recapitulare embrionară" sau unul din cele mai mari falsuri ca sa explice evolutionismul. Disperati au fost sa bage o amarita de ipoteza sustinuta de falsuri.
Apoi :
Nu cred ca esti tu in masura sa deschizi gura si perlele pe care le scoti sa le numesti "cunoastere" hai ca esti haios.

| Shaddar a răspuns (pentru Urzi23):

S-a descoperit ca atunci cand esti embrion semeni cu un porc si nu cu o salamandra, ce legatura are? Eu iti spun sa citesti si tu imi arunci repede o teorie dezbatuta si apoi combatuta tot prin stiinta.Negi faptul ca religia ta se trage din iudaism? Ca in biblie gasesti faptul ca Lot dupa ce a fost imbatat si-a "iubit" aproapele putin prea adanc? Atat de adanc incat si-a lasat amandoua fiicele insarcinate? Nu ti-am dat o teorie care sa demonstreze ca eu am dreptate. Vrei neaparat sa gasesc citate? Tu ar trebui sa stii mai bine biblia decat mine.

| Urzi23 a răspuns (pentru Shaddar):

Alooooo poate ai chiorit si nu mai stii ce scriiiiiiiii "Cunoasterea e un argument subred pentru tine? Nu e nici o mirare ca nu reusesti sa intelegi. "
Apoi :
Incearca coane sa gindesti eu zic ca nu esti greu de cap cum vrei sa pari.

| Shaddar a răspuns (pentru Urzi23):

Hopeless frate.Tu aduci vorba de teoria asta, tu ii dai cu cat de gresita e, nu zici nimic de ce-ti spun eu sa cauti in biblie.Asta este...promit sa ignor stiinta cand e sa il vad pe Isus.

| Shaddar a răspuns:

Amice tu esti idiot, vrei sa vezi si de ce? Am pornit de la ce te invata dumnezeul tau(din mesajul tau), ti-am spus ce sa cauti in randuri repetate in biblie ca sa iti dai si tu seama ce anume te invata cu adevarat(incest si homosexualitate), tu vii cu o teorie contrazisa tot de stiinta, teorie care nu sta la baza evolutionismului ci integra ideea de evolutie in ea(fa diferenta intre ele ). Deci, una ca nu stii despre ce vorbesti, confunzi 2 teorii intre ele, iar a doua : ai ignorat de atatea ori ce ti-am spus sa cauti. Daca vrei sa vezi cu adevarat ce sta la baza evolutionismului, cauta informatii corecte nu pe site-uri crestine argumente.Tot ceea ce ai facuta a fost sa eviti ce iti spuneam eu.A si ...ca sa vezi ramificatiile evolutionismului, cauta informatii si despre algoritmii genetici, desi tare ma indoiesc de faptul ca ai sa vrei sa intelegi. Urmatoarea data cand mai incerci asa ceva, casca bine ochii la ce iti cer eu si la ce informatii aduci.Altfel, expresia de cre(s)tin ti se potriveste.

| Urzi23 a răspuns (pentru Shaddar):

Urzi23 in dialog :

De regula un ateu distrus care se respecta,cind nu il duce mintea, sa dea un raspuns, incepe sa jigneasca.
Apoi :
Vezi bre ca teoria contrazisa de stiinta dateaza de 130 de ani
Apoi :
Cum vine bre chestia "teorie care nu sta la baza evolutionismului ci integra ideea de evolutie in ea(fa diferenta intre ele )."
Apoi :
Alooooo, inca se mai studiaza prin scoli acest mare fals
Eu zic ca tu ai pus punga in cap cind ai citit despre ""teoria, numită recapitulare embrionară"
Apoi :
Este cum ai vrea sa rezolvi o problema de mate, bagind o teorie falsa ca triunghiul se aseamana cu cercul si si de aici rezulta ca hexagonul are 11 laturi si ai aflat volumul piramidei rolling on the floor.
Apoi :
Piltdown man rolling on the floor un fals peste 500 teze de doctorat scrise pe seama lui. Dupa 40 de ani a fost aruncat falsul
Apoi :
Nebrasca man. asta este stramosul tau rolling on the floor dupa 50 de ani de tam tam se descopera ca stramosul comun este scheletul unui amarit de porc domestic rolling on the floor Auzi "domle" pe baza unui amarit de schelet de porc au intocmit o intreaga familie de hominizi rolling on the floor
Apoi :
Oto Benga insurat cu 2 copii era plimbat in cusca ca fiind "o forma intermediara intre om si maimuta in viata". Auzi "domle" cimpanzeul insurat cu o femeie avea si doi copii normali rolling on the floor
Apoi :
Mindria evolutionistilor "Coelacanth" Ei sustineau sus si tare, ca e un exemplu clasic de forma intermediara intre peste si animal de uscat. Apoi prapaditul acela de peste care disparuse de milioane si milioane de ani traieste ca boierul si in ziua de astazi rolling on the floor
Apoi :
Hai sa mai punem o bomboana pe minciuna evolutionista :Acuma, despre falsificarea lui Haeckel - acesta a fost prins asupra urmatorului siretlic - cu ajutorului cutitelor, falsifica embrioane de om si de alte vietati, ca sa se asemene unul cu altul. Iata ce a declarat Haeckel cand s-a vazut nevoit sa recunoasca falsul - :

"In urma acestei recunoasteri compromitatoare a "falsificari", nu mi-ar ramine decit sa ma simt condamnat sa parasesc stiinta si sa fiu anihilat in calitate de savant. Ceea ce ma consoleaza insa, e faptul ca exista sute de colegi-savanti care au lucrat cu mine mina in mina, printre care - cei mai solizi, respectati si crezuti biologisti si cercetatori, marea majoritate dintre care poate fi invinuita de fapta, pentru care sunt invinuit eu astazi. Majoritatea covarsitoare a manualelor de biologie, diagramelor si revistelor implica acelasi grad de "falsificare", deoarece toate sunt inexacte, nedocumentate si aranjate in asa fel, ca sa corespunda doleantelor celor ce le alcatuiau si nu factelor."
Apoi :
Dupa cele de mai sus mai invata astia micii la scoala dupa niste falsuri.
Apoi :
Australopithecus, Homo labilis? Alta veriga lipsa rolling on the floor
Apoi :
Celebra Lucy?
Apoi :
Homo Rudolfensis Alt ciumeg intermediar rolling on the floor
Apoi :
De multe ori, stiinta nu se impiedica nici de etica, in orice caz nu de etica traditionala, ci isi faureste una care sa-i serveasca.
Apoi :
Tu numesti "teoria evolutiei teorie stiintifica "? De ce?
Apoi :
Robert Shapiro, profesor de chimie de la Universitatea din New-York si expert in ADN a calculat probabilitatea unei formari intamplatoare a 2000 de proteine dintr-o singura bacterie (pentru. comparatie - intr-o celula umana simpla sunt cca 200 000 proteine).

Aceasta probabilitate s-a dovedit a fi de... 1 din 40 la puterea 40 000 (ca sa va imaginati cifra, puneti 40 000 zerouri dupa 1). (Pt. comparatie - estimativ, in intregul Univers se considera a fi cca 10 la puterea 79 electroni).

Fred Hoyle comenteaza - "intr-adevar, teoria aparitiei vietii ca urmare a unui design inteligent e intr-atit de mare, incit e pur si simplu de mirare, de ce aceasta teorie pana acum nu a fost inca acceptata ca unica posibila? Motivele negarii sunt probabil mai degraba de natura psihologica decit stiintifica".

Chandra Viskramanche de la University College, Cardiff comenteraza - "zerourile din aceasta cifra sunt destule, pentru a inmorminta pe Darwin si intreaga teorie evolutiei sub ele".
Apoi :
Nu amesteca genetica in tarita evolutionista ca te maninca,,,,,,,,,
Apoi :
A incerca sa explici cu genetica, evolutionismul este cum ai incerca sa explici cuvinte din limba Romana cu mecanica cuantica.
Apoi :
Algoritmii genetici rolling on the floor si ramificatiile evolutionismului, mai ai putin si incepi :Acum 200 mil de ani din specia A se despart speciile B si C care incep sa evolueze dovada este la mos gerila rolling on the floor
Concluzie :
Tu nu ai spus nimic doar ai batut cimpii, tu esti un refuzat al soartei

| Shaddar a răspuns (pentru Urzi23):

Din nou, refuzi ceea ce iti spun eu sa cautibig grin. Dislexie? Cum vine cu integrarea teoriei evolutionismului ma intrebi.Cum ai explica tu evolutia fara sa ai idee de o teorie a evolutionismului? Ce logica ai tu? Recapitularea embrionara nu a stat la baza teoriei evolutionismului, baga la cap, daca nu ma crezi, cauta informatiile legate de ea.Conceptele lui Darwin au stat la baza teoriei recapitularii embrionare, nu invers. Legat de citatele tale, in mod sigur ai luat repede un articol de pe un site de crestini, pentru ca daca te-ai fi informat cu adevarat, ai fi gasit si ceva numit "sofismul lui Hoyle"(cauta daca nu stii ce inseamna sofism) si "panspermia" lucru pe care il sustinea Hoyle.Pai ce facem aici? Te informezi doar pe bucatile care iti sustin punctul de vedere? Dar, iti recomand sa nu ma contrazici la algoritmii genetici pentru ca lucrez cu asta si daca tii neaparat iti pot arata cum poate functiona in optimizari matematice si inteligenta artificiala iar in domeniul asta, daca tot crezi in dumnezeu, atunci eu iti sunt dumnezeu.Din nou...preferi sa nu cauti ce-ti spun eu si sa aduci argumente pe bucati.Un lucru scos din context s-ar putea sa rezulte altceva, verifica-ti sursele si nu-ti mai cauta salvarea in tentative slabe de combatere, daca tot vrei sa incerci, citeste metodele si citatele oferite de sectele crestine, ei au cea mai buna teorie in cazul asta.Nu perfecta...dar cu mult superioara porcariilor astea.

| Urzi23 a răspuns (pentru Shaddar):

Serios? Arunci vorbe mari, "genetica", dar uiti sa ne dai un singur exemplu de "genetica", care dovedeste ca evolutia nu e un mit de doi bani in care nici Darwin nu credea. Genetica si biologia moleculara produc de fapt dovada definitiva ca evolutia nu e posibila. Nu poti sa ai organisme care se reproduc fara sa ai ADN. ADN-ul contine insa informatie. Cum cand si unde au produs mutatiile accidentale informatia genetica? Habar nu ai ce spui dar repeti cuvinte invatate pe de rost la de pe siteuri ateiste. Celebra fuziune a cromosomului 2 e de fapt dovada zdrobitoare a faptului ca o mutatie reala nu poate avea loc in natura fara interventia unui inginer genetic cine o fi acela?
Apoi :
. Michael Behe nu e un usser TPU, e un profesor de biologie moleculara la Universitate Lehey din Pennsylvania care a scris faimoasa carte "Darwin's Black Box", carte care darama la pamant falsele afirmatii facute de evolutionisti. Acelasi lucru e valabil si pentru o alta carte celebra a unui biolog molecular din Noua Zeelanda pe nume Michael Denton, Evolutia: O teorie in criza.
Apoi :
Un om de bun simt nu ar fi scris ce scrii tu pentru ca lasi sa se inteleaga ca toti cei care nu gandesc ca tine nu sunt oameni de bun simti. Cand nu ai nici un fel de argument rational faci ce face marele tau erou, Richard Dawkins, care declara des si raspicat ca cei care nu cred in evolutie sunt fie idioti, nebuni sau au intentii rele (cuvinte des intilnite si in ce ai postat tu ). Recomandare mea pentru tine e sa pui mai putin pret orbeste pe ce gandesc altii si sa incepi sa gandesti pentru tine insuti. Singura diferenta intre tine si un Crestin este ca tu te inchini la biserica Sfantu' Darwin si pupi fosilele de cimpanzei din Antipa rolling on the floor iar crezul tau este "crede si nu cerceta " tipic ateilor din ograda.
Apoi :
Ratiunea pentru care nu s-a declarat inca public moartea teoriei evolutiei e pentru ca o astfel de schimbare are repercursiuni serioase la nivel social.Aia mici nu ar mai invata fazele prin care trece embrionul uman rolling on the floor, dupa o teorie falsa de 130 ani,

| Shaddar a răspuns (pentru Urzi23):

Ah...tu esti doar un cretin care ia citate de pe net si nici macar nu intelege despre ce vorbeste:))
Ok, cine mai vrea sa mai vada de unde isi ia domnul de mai sus argumentele proaste, intrati aici si cautati comentariile lui Marion (mai exact al 4-lea comentariu).
http://www.ziare.com/......sm-1086159

Again, nu vrei sa citesti ce iti recomand eu pentru ca e greu sa accepti ca gasesti in biblie asa ceva nu? In al doilea rand, nu ai cautat conceptele de care ti-am zis mai sus, ca sa vezi ce era cu Hoyle.Iar in al treilea rand...de ce dracu ma complic eu cu tine cand vad ca tu stii doar sa iei de pe un alt site o replica si repede sa o servesti, cand in cazul asta tu nu ai putea intelege un argument al acelei replici din cauza ca nu e gandirea ta la mijloc.Te rog sa nu mai fii o frauda, nu mai fa copy-paste de pe net daca nu poti argumenta corect.

| Urzi23 a răspuns (pentru Shaddar):

Aloooo tu nici pe acelea nu esti in stare sa le pui deoarece nu te duce mintea sa dai macar cu copy/paste
Apoi :
Prin virtutea faptului ca esti nascut la cimpie tu bati cimpii cu brilianta
Apoi :
Genetica a cazut in tabara evolutionista ca bomba in tabara turceasca, alearga evolutionistii ca disperatii sa mai salveze ceva din sandrama rolling on the floor

| Urzi23 a răspuns (pentru Shaddar):

Ps :
Ce facem cu datarea radiometrica?
Apoi :
Rocile de pe vulcanul Sf. Elena care a erupt in anul 1986 sunt datate ca avand aproximativ 350.000 ani desi este evident ca s-au format in urma eruptiei. Rocile de pe vulcanul Ngauruhoe din Noua Zeelanda, care s-au format in timpul eruptiilor din intervalul 1949-1977, sunt datate ca avand o vechime cuprinsa intre 270.000-3.500.000 ani.
Apoi :
Bucati de lemn fosilizate din straturi de roca sedimentata datand din permianul superior aveau inca in componenta urme de carbon 14 radioactiv, iar conform metodei radiometrice acest strat are o vechime de 250 milioane de ani. Discrepanta consta in faptul ca dupa 50.000 ani dispare orice urma de carbon 14 radioactiv din lemn. Cum e posibil atunci sa identificam carbon 14 intr-o bucata de lemn veche de 250 milioane de ani?

Răspuns utilizator avertizat
| fiosel a răspuns:

Daca te intereseaza raspunsul la intrebarea asta ar trebui sa te pui sa cercetezi biblia, si ai sa fi surprins sa afli ca nu-i straina de cauza asta, cred ca daca se dovedeste asta mai surprinsi ar fi atei decat crestini citeste in biblie si despre asa zisele farfuri zburatoare de azi asa ca...

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Pai nu exista? O.o

| 220V a răspuns:

Extraterestrii s-au gasit in mod oficial, dar nu vi, ci morti si nu cine stie ce va imaginati unii, doar bacterii fosilizate din afara sistemului nostru solar daca imi amintesc bine, sau de pe marte care a gazduit candva viata, acestia sunt extraterestrii gasiti pana acum

| Nolkyz a răspuns:

Asa... si?

| MademoiselleV a răspuns:

Întrebarea e: "dacă s-ar dovedi", dar nu s-a dovedit. De ce să ne îngrijorăm în privinţa unor lucruri care probabil nici nu se vor întâmpla?

| MrSpooky a răspuns:

Din cate am citit eu exista.eu zic ca nu o sa se schimbe nica

| Cruls a răspuns (pentru MrSpooky):

De ce nu ar exista extraterestii? sa ne gandim. doar forme de viata adaptate la medii de viata diferite...

| alinnephilim a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu si nu exista, n-ai pierdut nimic, dar daca nu crezi si exista, atunci ai pierdut totul.
Atat am sa-ti zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce se stie clar este ca in prezent sintem singura planeta locuita.Restul sint doar presupuneri.Ce s-ar intimpla? Nimic; istoria isi urmeaza cursul.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce intrebare. Orice idee care va trece prin cap trebuie sa atacati crestinismul cu ea.Ce aveti ce daca suntem crestini si credem in Dumnezeu lasati-ne in pace vedetiva de viata voastra tu crezi ca daca pui intrebarea asta se va schimba ceva.Nu se va schimba nimic.
Ce sa se intample daca extraterestrii chiar ar exista pai nimic ce sa se intample doar no sa incep sa tipe toata lumea ca am descoperit niste omulti verzi.ACUMA SA FIM SERIOSI... EXTRATERESTRI?
TOATE DOVEZILE ALEA CU CERCURILE IN LAN CU CADAVRE CU OZN SUNT DOAR NISTE FARSE FACUTE DE OAMENI NEBUNI SAU DE UNII CARE VOR SA RADA DE NOI.VOI CREDETI CHIAR TOT CE ESTE LA TELEVIZOR? Ai vazut tu cu ochi tai?
Cand ai sa vesi cu ochi tai extraterestri sa ma anunti pana atunci pune si tu alta intrebare mai normala. Fara suparare dar sunt doar prostiii.Sa sti ca si eu sunt nebuna dupa astronomie si poate exista extraterestri dar in celalat capat al Universului sau poate sunt doar niste bacterii ca sau gasit bacterii pe alte planete dar nu omuleti verzi.

Răspuns utilizator avertizat
| FărăCapsLock a răspuns (pentru anonim_4396):

Presupunerea existenței altor ființe vii extraterestre este MULT mai rațională decât presupunerea existenței unei ființe atotputernice, supranumită și Dumnezeu.
Pe scurt: cât de animal tembel și cocalar obsedat de tine însuți și de „unicitatea" ta să fii ca să crezi că din TOT Universul ăsta (poate și din altele, dacă ne gândim la Multivers, but let's keep it simple) doar pe planeta asta micuță s-a nimerit să fie viață?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda faza e ca nu exista.Si nu cred ca s-ar intampla nimic extraterestrii la fel ca si dracula sau spiridusii sunt insusi diavolul care incearca sa ne faca sa nu mai credem in Dumnezeu bine eu stiu de la scoala chestiile astea...

| Shaddar a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca in tot universul asta, planeta noastra trebuie sa fi fost fix singura care suporta viata nu? Si asta pentru ca oamenii sunt atat de speciali.Fii atenta... pune-te in fata unui tren, si vezi daca apare vreo entitate din asta in care crezi, sa te salveze.Promit sa rad cand vad stirea.

| Vladuthz a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia uite ce invata copii la scoala, si apoi va intrebati de ce vrem sa eliminam religia din invatamant, uite de aia.

| anonim_4396 explică (pentru Vladuthz):

Asa ce sa zic scoti uh religia din invatamant sa te vad cum ii convingi tu pe aia din invatamant sa scoata religia.scuteste-ma sti tu ce e in lumea asta extraterestii pe naiba, atunci cand veti vedea un extraterestru sa imi spuneti si mie.

| anonim_4396 explică (pentru Vladuthz):

Sa te vad cum scoti tu religia din invatamant, iar atunci cand vei vedea extraterestii tu cu ochii tai atunci sa ai tupeul sa zici chestii de genul asta... extraterestrii pe naiba nu au dovedit aia experti chestia ata cu asa zisii extraterestrii si spui tu hai mah sti ceva?,,,

| Vladuthz a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu n-am zis nimic de extraterestri, intelegi ce vrei, eu pur si simplu sunt uimit de prostiile pe care le poti invata la religie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te consumi prea tare draga fata

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da bine cum spui spui tu...

| anonim_4396 explică (pentru Vladuthz):

Pana la urma nu vreau sa ma cert cu nimeni dar nici nu sti tu daca sunt adevarate sau nu.

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu s-a dovedit inca existenta extraterestrilor (sau nu s-au facut publice dovezile, ceea ce mi se pare un lucru inteligent).
Trebuie sa fii absurd sa crezi ca, din zecile de galaxii (nu mai vorbim de cele care nu le vedem dar care probabil exista) intr-un sistem solar oarecare nu s-ar fi dezvoltat viata pe una dintre planete. Probabilitatile ca noi sa fim singurele fiinte vii din univers sunt destul de mici.
Si, daca am presupune ca este asa, atunci de ce mai exista si alte galaxii? hai sa zicem ca de sistemul nostru solar a fost nevoie, pentru ca pamantul sa poata exista, dar de restul galaxiilor de ce a fost nevoie? Mai ales ca o galaxie poate '' sa traiasca'' independenta de alta.
Cumva s-a imbatat Dumnezeu si a facut mai multe din greseala?

| anonim_4396 explică (pentru IMC90):

Mda ok, ok caaalm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Extraterestrii exista de asta sunt sigur/ nici omul nu a stiut de electromagnetism pana acum cateva secole distanta intre ei si noi este mare dar o data tot vor veni la noi / Ce s-ar intampla cu crestinismul daca s-ar dovedi ca extraterestrii exista? ras nimic ei tot crede in porcarile alea vechii daca inca cred in secolu 21 cand totul poate fi explicat si totusi oamenii inca cred in povesti omenii sunt foarte creduli

| Urzi23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai bre raymusic esti tare cind afirmi ca totul se poate explica in sec XXI, nu au fost ei in stare sa souna ce este cu Albastrul de Voronet si au explicat totrolling on the floor Care tot bre?

| anonim_4396 explică (pentru Urzi23):

Nu inseamna ca daca tu nu sti alti nu stiu