| lanadelrey15 a întrebat:

E considerat pacat sa iti faci tatuaj?

Răspuns Câştigător
| Flaviu-rafael_Cristea_1988 a răspuns:

Nu cred că e păcat. Și chiar dacă ar fi considerat păcat, ar fi unul foarte nesemnificativ. Stai fără stres și fă-ți un tatuaj omule bun! Problema e când faci prea multe și devine obsesie. Sper că te-am ajutat! BAFTĂ!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand s-au stabilita pacatele nu existau tatuaje, te-ai scos.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru suntserios):

Nu chiar, s-a updatat codul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, doar că arăți ca un primitiv sau mafiot.

| KovacsB a răspuns:

Normal ca este pacat, daca isi face cineva o geanta din pielea ta si apare I love you Leana cum crezi ca se va simti acea persoana?

| Anonim027 a răspuns:

Bineînțeles ca este pacat, dar pentru orice pacat Domnul Isus a murit la Golgota, de ce este pacat?
‭1 Corinteni 6:19-20 VDC‬
[19] Nu știți că trupul vostru este Templul Duhului Sfânt care locuiește în voi și pe care L-ați primit de la Dumnezeu? Și că voi nu sunteți ai voștri? [20] Căci ați fost cumpărați cu un preț. Proslăviți dar pe Dumnezeu în trupul și în duhul vostru, care sunt ale lui Dumnezeu.

| Scotianca a răspuns:

Biblic vorbind da.

Leviticul 19:28

28 Să nu vă faceţi tăieturi în carne pentru un mort şi să nu vă imprimaţi nici un semn pe piele. Eu sunt Domnul.

| Scotianca a răspuns (pentru Flaviu-rafael_Cristea_1988):

Eu zic totusi sa citesti Biblia inainte sa dai sfaturi. Nu exista pacate nesemnificative daca ai incalcat o porunca le-ai incalcat pe toate.

| Adeliezz a răspuns:

Zice in Biblie nu mai știu exact unde că nu e bine să îți faci zgârieturi, răni etc in corpul tău. In sensul să te rănești singur, trupul nostru este Templul Sfânt și trebuie să avem grijă de el, tatuajele nu sunt bune în ambele sensuri, sunt nesănătoase in sensul că cerneala aceea ne poate afecta și în același timp când se bagă acele in piele creează răni, primul lucru despre care vorbeam