| lanadelrey15 a întrebat:

E considerat pacat sa iti faci tatuaj?

Răspuns Câştigător
| Flaviu-rafael_Cristea_1988 a răspuns:

Nu cred că e păcat. Și chiar dacă ar fi considerat păcat, ar fi unul foarte nesemnificativ. Stai fără stres și fă-ți un tatuaj omule bun! Problema e când faci prea multe și devine obsesie. Sper că te-am ajutat! BAFTĂ!

| Scotianca a răspuns (pentru Flaviu-rafael_Cristea_1988):

Eu zic totusi sa citesti Biblia inainte sa dai sfaturi. Nu exista pacate nesemnificative daca ai incalcat o porunca le-ai incalcat pe toate.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand s-au stabilita pacatele nu existau tatuaje, te-ai scos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, doar că arăți ca un primitiv sau mafiot.

| KovacsB a răspuns:

Normal ca este pacat, daca isi face cineva o geanta din pielea ta si apare I love you Leana cum crezi ca se va simti acea persoana?

| Scotianca a răspuns:

Biblic vorbind da.

Leviticul 19:28

28 Să nu vă faceţi tăieturi în carne pentru un mort şi să nu vă imprimaţi nici un semn pe piele. Eu sunt Domnul.

| Anonim027 a răspuns:

Bineînțeles ca este pacat, dar pentru orice pacat Domnul Isus a murit la Golgota, de ce este pacat?
‭1 Corinteni 6:19-20 VDC‬
[19] Nu știți că trupul vostru este Templul Duhului Sfânt care locuiește în voi și pe care L-ați primit de la Dumnezeu? Și că voi nu sunteți ai voștri? [20] Căci ați fost cumpărați cu un preț. Proslăviți dar pe Dumnezeu în trupul și în duhul vostru, care sunt ale lui Dumnezeu.