| anonim_4396 a întrebat:

O Biblie povestita și ilustrata pentru copii te ajuta mai bine sa înțelegi Biblia dacă pe aia mare normala nu prea poți sa înțelegi mare lucru din ea fiind scrisa foarte proverbial și metaforic?

Răspuns Câştigător
| randomuser009 a răspuns:

Aia de copii e simplificata pentru a fi inteleasa si de cei de 6 ani. Explicatia:Intr un fel e povestita: toata biblia(sau aproape), cu versete, pentru a fi mai usor de digerat.
Cu alte cuvinte, da.

1 răspuns:
| CLaludiu1234 a răspuns:

Da,te poate ajuta intr-un fel, fiindca e simplificată si in plus iti si ilustreaza despre ce e vorba, chiar dacă e mai mult pentru copii