| AvalohAlyn a întrebat:

Pot sa Il găsesc pe Dumnezeu cu ajutorul cartii Invataturi de la Muntele Athos de indragitul Părinte Pimen Vlad asa cum si-a si propus autorul si cartea? De a ne apropia de Dumnezeu măcar prin vorbele și învățăturile părintelui?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Poți să îl găsești pe Dumnezeu oriunde,dar mai ales în scriptură! Cam acolo îl găsești în forma sa adevărata,restul sunt doar niste păreri, idei, experiențe și așa mai departe.
Acum na, daca chiar vrei sa începi de undeva, e ok sa incepi și de aici, cu cartea părintelui Pimen

2 răspunsuri:
| ScottishPrincess a răspuns:

Pe Dumnezeu nu il gasesti in carti sau in Biserica.

| filin a răspuns:

Dumnezeu nu există, degeaba încerci să-l cauți.