| JellyHeartYOU a întrebat:

Unchiul meu e preot si are Facebook. E pacat?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Roagă-te să n-aibă TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Tare de tot happy

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Chiar,propune-i sa vina si el pe TPU!

| MMihai a răspuns:

Preoții nu produc nici bunuri și nici servicii, ei sunt niște paraziți care parazitează comunitățile umane.
Este păcat să fii preot.

| Dumnezău a răspuns:

Nu,e pă trend omu'. Acum o sa faci spovedanie pe wall!

| Woodenpints91 a răspuns:

La gradul ridicat de lene la care s-a ajuns în zilele de astăzi, va ţine slujbe online, iar enoriaşele îi vor da like-uri la cădelniţă şi vor pupa icoane virtuale.
E un popă modern.

| Archdaemon a răspuns:

Doar prostia e pacat...

| MaicaStaretaSebastiana a răspuns:

Nu,nu este pacat! Dumnezeu sa te binecuvanteze!

| profudereligie a răspuns (pentru MaicaStaretaSebastiana):

Ba este mare păcat. Religia Facebook te obligă să nu ai alt dumnezeu în afara lui Mark Zuckerberg (http://ro.wikipedia.org/wiki/Mark_Zuckerberg).

| Adina77 a răspuns:

Nu cred.
Socializarea nu-i un pacat.
Asa mai tine si el legatura cu oamenii.

Răspuns utilizator avertizat
| alexTT a răspuns:

E mare pacat! Facebook-ul este creatia diavolului deci unchiul tau este sub stapanirea lui. Nu mai are nici o scapare.

Răspuns utilizator avertizat
| iulianpuscasu a răspuns:

Nu cred ca e pacat pentru ca daca e preot nu trebuie sa fie ferit de tehnologie(pc, telefoane, internet, etc) Facebook-ul e un mediu de comunicare... funda?