| SalutFrate112 a întrebat:

Am voie macar fuzetea sau nestea la gastrita? MS de raspuns, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| existential a răspuns:

In general sucurile si ceaiurile din comert nu sunt prea bune pentru problemele digestive (zahar, indulcitori, chimicale).
Incearca sa bei putin si vezi cum te simti. Depinde de persoana... pe unii ii deranjeaza, pe altii nu.
Mai simplu e sa-ti faci singur ceai acasa. Daca ai ceainarii in oras, cumperi de acolo ceaiul. Unele au gust foarte bun happy

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Citisem suzeta...
Ceai natural nu place la limbuta?

| johnnny123 a răspuns:

Chiar nu poti sa traiesti fara apa aia dulce cu chimicale? Nu sunt recomandate niciodata, cu atat mai putin cand ai deja probleme. Apa chioara nu-ti place?

| SalutFrate112 explică (pentru johnnny123):

Ba pot frate dar mi se pare chiar de **** sa am gastrita la 16 ani, crezi ca e atat de usor?

| johnnny123 a răspuns (pentru SalutFrate112):

Si cu ce crezi ca te ajuta "ceaiurile" alea pline de chimicale la gastrita?

| SalutFrate112 explică (pentru johnnny123):

Normal ca nu ajuta, eu doar am intrebat daca imi face chiar atat de rau ca un suc cu acid (cola sau alte prostii).