| ReignForest a întrebat:

Aseară aveam o nară înfundată(plus că alaltă ieri aveam parcă un nod în gâ toată ziua), m-am trezit noaptea și tot înfundată era, iar dimineața m-am trezit pe la 6 și ceva.Toată ziua am avut probleme cu nara și seara am luat un fervex, si pe seară a început să îmi curgă și nara(dacă suflam mi se desfunda nasul) iar când m-am culcat un prosinus și tot nara e infundată, cea desfundată curge puțin.De 3 zile nu am ieșit din casă.Ce să fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Covid.

| paulneamtu a răspuns:

Sunt medic la umf Craiova. Ai incercat sa sufli nasu mai des? poate sau adunat multi muci

| Anuket a răspuns (pentru paulneamtu):

laughing adineori ziceai că ai 23 ani, iar acum te dai medic. Nereușită încercare.

| paulneamtu a răspuns (pentru Anuket):

Student. am zis ca daca upgradez un pic la medic nu strica. Vad ca te am impresionat de ai inceput sa ma urmaresti tot ce raspund pe aici

| Anuket a răspuns (pentru paulneamtu):

Duceam gunoiul și am zis că e în regulă să vorbesc cu cineva pe măsură. Referitor la ce spui, asta e, peste tot sunt uscăciuni, chiar și în medicină. Ai aici tupeu, dar în realitate probabil nici pâs nu spui.

| paulneamtu a răspuns (pentru paulneamtu):

Vai ce replica. acum imi e frica sa ti mai raspund. Totusi te sfatuiesc cand mai duci gunoiul sa te arunci si pe tine