| Steluta098 a întrebat:

Buna seara, Vreau sa stiu daca stai in post intermitent 3 zile pe fiecare saptamana timp de o luna poti slabi 10 kg asa? Bineintels dupa cele trei zile sa consumi vreo 500-800 de calorii.Am1.50 si 52 de kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Madaxo97 a răspuns:

Buna! Din ce ai scris, părerea mea este ca nu prea ai de unde sa dai jos 10 kg din 52, ai rămâne cu 42, mi se par foarte puține, chiar si pentru înălțimea ta. La 1.50, 52kg ar cam fi greutatea ideală, nu ai avea de ce sa mai slăbești, maxim 2, 3 kg poate, altfel o sa rămâi piele si os. Eu nu cred ca vei reuși sa dai atâtea kg jos într-o luna, chiar si cu post intermitent. Succes.