| Mitza_Mitza_1998 a întrebat:

acum o zi am dat cu pumnul in perete, foarte tae(reactie normala in conditii de nervi), si la scur timp mi s-a umflat pumnul, ce ar trebui sa fac pentru a mi se dezumfla pumnul? precizez ca pot misca toate degetele, dar cel mic ma doare cand incerc sa indrept degetele...va rog mult sa-mi spune-ti ce trebuie sa fac, Multumesc anticipat! si scuzati categoria!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| UnDezaxat a răspuns:

Ce generatie de idioti aveti. Ati ajuns sa intrebati pe site-uri ce faci cand dai cu pumnu' in perete? Sau tu de fapt doar ceri atentie p-aici ca ai fost rebel si ai dat o data cu pumnu' in perete?

| Mitza_Mitza_1998 explică (pentru UnDezaxat):

Tu chiar nu intelegi laughing. in fine

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Fereste doamne!
categorie complet gresita
du-te la doctor/ pune-ti gheata...

| Mitza_Mitza_1998 explică (pentru alexiageorgiana1995):

Stiu ca e categoria gresita, dar aici primesc cele mi rapide raspunsuzi, mi-am cerut scuze pentru catgorie deja happy

| RackelJones a răspuns:

Sa vedem...

Pumnul isi vareveni si singur, asa de intampla de obicei, dar daca vrei poti apela la medicul de familie.

Daca e o rana deschisa acolo, dezinfecteaz-o cu apa oxigenata.
Poti aplica o compresa cu apa rece... daca doare!
Medicul de familie ar trebui sa stie ce e de facut daca problema persista!

Daca nu vrei la doctor, intereseaza-te la farmacie cu ce te poti trata!

Sa te faci bine...