| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, ieri am dat cu pumnul in perete(o reactie la nervi) si sper sa nu fi afectat vreun os. Ma doare degetul mic, dar in rest il pot misca.Tin sa mentionez ca sunt stangaci si asta e mana mea "principala".Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Bine ca nu e peretele de rigips. Asa, degetul se repara de la sine, dar cu perete de rigips, te durea la buzunar sa il refaci. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari! Acum suferi, fiindca nu-i nimic de facut in cazul asta, doar inveti din greseli si data viitaore cand ai nervi, bea 1 litru de apa, ca sa nu te mai doara mana happy

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si daca se enerveaza de 4-5 ori pe zi? happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

Sa bea 4-5 litri de apa pe zi.
dar nu va ajunge acolo, fiindca va realiza ca-l doare burta happy

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa macar se hidrateaza. happy

| Silviullet a răspuns:

Daca nu-ti trece deloc pana maine, te duci la doctorul de familie sa-ti dea o trimitere la o ecografie ceva pentru a vedea daca miscat osu.

| PleşaMihai21 a răspuns:

Mi s-a întâmplat și mie, o sa îți treacă in câteva saptamâni. Ți-ai dat puțin osul peste cap. Du-te la control mai bine. Eu nu m-am dus, și mi-a trecut destul de greu, am tras eu de el ca sa așez osul unde trebuia. Ca m-a ajutat sau nu, nu știu. Important e ca mi-a trecut