| anonim_4396 a întrebat:

Daca ganglionii limfatici sunt tari dar nu isi maresc dimensiunea pot totusi indica un cancer in metastaza sau un limfom?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziptrack a răspuns:

Ganglionii limfatici indica o infectie in corp.

Ca sa-ti drenezi limfa, fa gimnastica in fiecare zi... cele mai bune exercitii sunt sariturile in aer si miscarile care antreneaza tot corpul... exercitii de gimnastica aerobica, fuga, inotul, etc

Daca ti s-au umflat cei de la nivelul subtiorii, inceteaza sa te mai dai cu deodorant cateva saptamani pentru ca deodorantul impiedica eliminarea toxinelor prin transpiratia de la subtioara ceea ce duce la inflamarea ganglionilor.