| BigLike a întrebat:

Salut am fata inflamata mai ales la obraji deci am tenul rosiatic in zona aia cand ma spal cu apa rece imi trece un pic nu de tot dar are efect. Oare ce o fi si ce imi recomandati sa solosesc ca sa nu mai am fata rosie ci sa fie normala ca tenul de pe frunte de eemplu. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună te ai iritat, ai tenul sensibil si te ai spălat cu sapun care irită tenul, sau te ai sters pe față cu un prosop cu care se sterg toti. Trebuie sa ai sapunul tau prosopul tau, pe care le folosesti numai tu, nu si altctineva, ca i ei microbi si nu mai scapi de iritatii.Acum mergi la plafar si cumpărati o crema de față, sau ceai, de exemplu poti folosii lotiune de curatat tenul, gasesti la raionul cu produse cosmetice au in toate hipermarketuryle, daca nu gasesti acolo, au la standurile avon, fetele care vind acolo te pot sfătuii ce anume sa alegi functie de tenul tau, ai ten gras? Esti fată? Ce varsta ai? Mersi.

| BigLike explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da am tenul gras, nu sunt fata laughing sunt baiat si am 18! Ai putea sa imi recomazi ceva ce de eemplu ai folosit tu si a avut efect (in cazul in care ai avut nevoie) p.s. daca poti sa imi recomanzi ce pot comanda sau gasi si in strainatate (Anglia) mersi!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BigLike):

Sincer nu stiu, tot un medic ar trebui sa intrebi, acum depinde stii bine engleza? Ai medic de familie? Multumesc pentru fundă.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Mergi la dermatolog. Ar trebui sa folosesti apa micelara si crema hidratanta pentru tipul tau de ten. Sunt produsele din farmacii care sunt special create pentru a te ajuta sa scapi de problemele tenului. Daca esti din Bucuresti iti recomand Clinica Anima.

| mandache1997 a răspuns:

Ai fost la dermatolog? Cu el ar trebui sa discuti ca e vorba si de PH pieli si mai multe mai bine VB direct cu elwinking