| Mihai2024 a întrebat:

Salut, am o întrebare, vreau să dau la pompieri și cred ca am fimoza, îmi puteți spune vă rog dacă voi fi respins la medical sau nu are treabă?
Vă rog să-mi răspundeți dacă chiar știți nu la caterincă!
Mulțumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, ca nu îți influentează aptitudinile.
Poți aplica la pompieri.
Probleme medicale care îți afectează practicarea meseriei duc la respingere: probleme cardiace, pulmonare, renale, de vedere, locomotorii etc.
Situația ta nu te poate împiedica sa îți exerciți meseria.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să vină pompierii,
Să-mi stingă focul inimii.
Nu stingi focul cu stremeleacul.
Nu are nici o treabă.

| mihai69 a răspuns:

Nu cu furtunul ăla se sting incendiile, deci nu au treabă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pana la a ajunge pompier trebuie mai intai sa mergi la medic sa vezi daca intr-adevar ai fimoza, ca asa citind de pe internet nu este ok sa iti pui tu un diagnostic.Si nu, nu are treaba deloc.Succes.

| johnnny123 a răspuns:

Mă abțin cu greu să fac o glumă legată de furtun.

Dar serios vorbind, nu. Pentru că fimoza nu te împiedică în absolut niciun fel să-ți faci meseria de pompier.