| AndreiTTTo a întrebat:

Salut tuturor! Am o problema foarte mare,memoria e ca la peste, concentrația și atenția e la 0 si niciodată nu am răbdare,parca foarte multe lucruri ma deranjează, chiar și când vorbesc cu aceeași părinți.Ma gândesc ca poate fi de la faptul ca am avut niște lovituri la cap și chiar dacă am avut niște tratamente bune nu ma ajuta …Cine îmi poate da un sfat.Va mulțumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Indepartezi absolut tot ce te distrage de la concentrare si invatat sau lucrat: inchizi telefonul, inchizi computerul, radioul, laptopul TV-ul si orice alt device electronic din casa, ca sa nu ai altceva de facut decat focus pe invatat si memorat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dietă fără carne.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Ce carne baaaaa rolling on the floor))rolling on the floor))rolling on the floor)))rolling on the floor))
Omul zice care probleme cu memorie si tu îi dai otravă.

Dacă ai dureri de cap ce faci? Iei supozitor?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am spus -fără- deci nu îi dau.
Ce memorie? Ce uită?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă și tu frate mai departe dacă vezi ca oamenii au nevoie de ajutor cu Adevărat oamenii ăștia și au dat ani din viață ca sa ne învețe si săne ajute sa fim mai sănătoși conștienți raționali și oamenii!

Ascultă cu atenție mare de tot ce spune cuvânt cu cuvânt!

Doctor Mihail

https://youtu.be/VCOCcleuXqU?si=cGzVaBqZJbwSuWjx

Starea sănătăți! Un alt Maestru a-l sănătăți.

https://youtu.be/6HcNvVw8BTc?si=C_S0SjODgTF9qd1z

Eu zic că de la oamenii ăștia chiar avem de învățat cu Adevărat foarte multe legată de sănătatea si viață!