| C@t@ a întrebat:

Unui barbat se poate sa ii creasca nivelul de testosteron? Daca da, cand?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bluedar a răspuns:

Am uitat sa specific sa nivelul crescut de testosteron poate indica si semne de boala, dar asta poate sa explice mai bine un specialist. Stiu doar ca poate avea legatura cu tiroida(caz in familie).

2 răspunsuri:
| bluedar a răspuns:

Da se poate sa ii creasca nivelul testosteronului. Se zice ca acesta creste in prajma femeilor. Ca nivelul de testosteron e mai crescut dimineata, si ca scade pe parcursul zilei. S_au facut diferite studii care atesta faptul ca scade nivelul de testosteron la barbatii casatoriti, ca in functie de acest hormon se poate testa fidelitatea, se poate testa si dorinta de a perpetua specia, de statornicie in cadrul familiei. Concluzia: sunt diversi factori, diverse momente cand creste nivelul de testosteron la barbati, hormon, care apropo, este nucleul performanetelor sexuale si a fortei masculine.

| stefanradu a răspuns:

Salut C@t@,
Gasesti mai multe despre testosteron, si cum iti poti creste natural nivelul testosteronului din corp, aici:
http://hunkbody.ro/......ii-fizice/
spor!