| Andreea27828282 a întrebat:

Bună, am făcut comanda pe amazon de niște lucruri. E vorba de un pătuț. Când am dat comanda a apărut și el acolo, înregistrat în comanda dar acum nu mai apare deloc. Nici la anulate sau poate sa nu mai fie în stoc, nimic. Parca nu l-as fi dat. Și am primit e-mail cu celelalte produse ca vin mâine și de pătuț nimic, nu mai are în comanda. Ce sa întâmplat? Mi-e frica sa dau iar comanda de teama ca o sa ma trezesc cu 2! Ce as putea sa fac, s-a întâmplat cuiva? Și chiar dacă m-as trezi cu 2...cum as putea sa îl trimit înapoi și sa îmi iau banutii(oare dacă nu le răspund când vin cu el se întoarce înapoi, îmi întra banii înapoi automat?)mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, pe amazon nu faci comanda ci cumperi direct, produsele afisate, iar la sfarsitul tranzactiei platesti online (cu cardul bancar, credit cardul sau paypal) ca produsele sa-ti fie livrate, altfel comanda nu pleaca din depozitele lor.
Asadar, uita-te pe factura finala (sau emailul de la amazon), sa vezi daca la plata ti s-a retras si pentru acel patut si ce produse sunt in lista.

| Batmanel a răspuns:

Ai primit mail si cu ce comanda ai dat... verifica acolo.