| ani63 a întrebat:

Daca ar fi posibil ati locui pe alta planeta? am auzit ca NASA vrea sa incalzeasca planeta Marte. au elaborat deja cateva proiecte toretic desigur, care ar face posibil asa ceva. daca s-ar popula o noua planeta cum ar deveni noua societate?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Ar fi aceeasi oameni, schimbat ar fi doar peisajulhappy
Ne-am plictisi destul de repede de noua planeta si am incerca sa cautam viata si pe urmatoarea si asa mai departehappy
Si apoi am realiza ca tot mai bine e acasahee hee

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Identica.Foarte identica. Oamenii sunt aceiasi doar, mentalitatea lor sunt este aceeasi, cu ce ar schimba planeta situatia?

| Parintele a răspuns:

Daca fac astia o biserica si pe marte ma sinucid!

| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca astia mai ticniti vor merge pe Marte.cred ca mi-ar placea sa fac o excursie acolohee hee. daca merg ticnitii planetei pe Marte vin si eu laughing.

Este posibil daca aduc aer pe aceasta planeta, dar cred ca acest proiect o sa se realizeze peste multi ani, cand voi fii batranahee hee.

| dyddyyyx18 a răspuns:

Nu cred ca ar fi posibila viata pe Marte. laughing

| Raven a răspuns:

Pentru tot ce se intampla pe aici suntem de vina noi oamenii, nu planeta, oriunde ne-am duce am lua cu noi obiceiurile, naravurile, defectele, tot ce ne alcatuieste, cu bune si rele, dupa o vreme nici nu ne-am mai da seama ca suntem pe o alta planeta, doar, cine stie, daca ar avea conditii de trai oarecum diferite, dar probabil ca mi-ar placea sa incerc, ar fi o aventura fantastica...pana s-ar aglomera... laughing

| Lawrence a răspuns:

Pe Marte nu e atmosfera.

| Flavius90 a răspuns:

Asta de deasupra mee pot sa pun pariu ca ii pocait
laughing)laughing))laughing)

| StelutaDintreNori a răspuns:

Cum sa devina noua societate? nu cred ca s-ar schimba ceva. Pana la urma ne-am cara "valorile" de pe Terra pe Marte. Daca oamenii nu se schimba, as face doar o vizita, din curiozitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca dumnezeu n-ea lasat pe pamant ca sa ne imultim si sa traim noi aici sintem doar calatori si sa ne pregatim spiritual pentru eternitate bineinteles dupa ce sintem judecati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoritic dupa NASA se poate locu si pe soare laughing ca aia nu prea gandesc laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar fi o societate de vagabontii domle sunt n
inste vagabontii astia de la nasa