| anonimguy3 a întrebat:

Am o problema cu tastatura mea. De azi de dimineata are niste bug-uri enervante! Stiti language bar ala de la Windows 7. Ei am niste probleme cu el. Eu am 3 limbi selectate in ea Romana de 3 feluri si Engleza Americana si Britanica. Faza e ca mi se tot schimba intre ele singure fara se la fac ceva! Si de ex cand vreau sa scriu un emoticon intr-un joc imi scrie in loc de 2 puncte imi scrie sageata inspre dreapta, sau cand vreau sa fac paranteza mare imi face acolada! Si nu stiu ce are ca aseara mergea bine, si azi de dimineata zici ca e fu**-ta in cur nu stiu ce are! Am incercat sa sterg limbile si sa le adaug iar dar tot nu merge, am resetat si bara dar iarasi nu merge! Ce as putea sa fac sa rezolv problema?

FUNDA!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ramai doar cu engleza si sterge celalalte limbi.

| mihai69 a răspuns:

Să dezactivezi schimbarea tipului de tastatură prin combinație de taste (ALT + Shift Stânga, pare-mi-se).
Deschizi propriteățile din Control Panel - Text services & input languages, alegi tab-ul Advanced Key Settings și schimbi în tabelul acela din combinația actuală în (none). OK și la revedere, ai scăpat de griji.

| KLiNK a răspuns:

Am avut si eu aceiasi problema. Faza e ca daca ai windows 7, e mai dificil. Nu ma prea pricep in windows 7 dar incearca asta: vezi daca ai in dreapta jos ceva cu limba tastarurii. De obicei scrie En (engleza). Dai click pe ia si o modifici in alta limba. Probabil tu o ai in Romana sau Franceza setata. Sau daca nu, intri in control panel si va fi acolo ceva cu regional language options (cel putin asa e la xp dar cam asa ceva e si la 7) si dai click acolo.

| anonimguy3 explică (pentru KLiNK):

Am incercat, acum am sters limba Engleza si vad ca numai face, dar cum mortii masii sa se schimbe limba doar dand refresh la pagina de net sau doar apasand cu cursorul in jurul la language bar :@@@@@@