| Dragonul2024 a întrebat:

Salut, sunt un purtător de aparate auditive și aș vrea să stiu daca mai poartă și altcineva. Aparatele sunt Moxi Blu 9 de la unitron. Sunt extrem de scumpe. Dar ce vreau să stiu e daca și la alți se întrerupe conexiunea de la bluetooth, ei mi-au spus ca ar fi de la telefon dar eu nu cred. Pentru ca am testat si pe mai multe telefoane. As vrea să stiu ce probleme au și alți cu aceste aparate auditive. Aștept răspunsul, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| OxyAliA a răspuns:

Bună!

Sora mea este purtătoare de aparate auditive, numai că ea le are de la Oticon.

Când întâmpina astfel de probleme, de obicei era de la bateria slabă, sau de la lipsa de încărcare a acestora. (Are și cablu de încărcare, dar nu ca acestea obișnuite ca la telefon)

Dar așa cred și eu...
Că nu ar fi de la telefoane.
Poate o fi de la baterii.

În caz de nu este nici asta o cauză, cel mai bine ar fi să mergi la control, unde vei primi toate răspunsurile concrete.

| Dragonul2024 explică (pentru OxyAliA):

Am fost la control, mi-au spus ca ar fi din telefon. Acum nu stiu ce sa cred, tot fac teste si cu alte telefoane sa vad daca e asa.
Din bateri, nu as avea probleme ca sunt reîncărcabile. Când port telefon în buzunar si ascult muzica in aparate se întrerupe pierde semnal. La cat costa aparatele imi luam o casa. Și nu mă impresionează asa tare, Și inca am de platit la ele 2 ani. Le am din 2023, cam din noiembrie. Și sincer ma oftic ca nu pot sa mi le ajustez eu singur pe calculator.

1 răspuns: