| Adi1987 a întrebat:

Trebuie sa cumpar o placa de baza si am gasit doua placi care par a fi cele mai bune de top si nu stiu care sa aleg dintre
ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO si dintre MSI MEG Z790 Ace Max

Aici arata ca MSI MEG Z790 Ace Max este o placa de baza mai buna decat ASUS ROG MAXIMUS Z790

https://versus.com/en/asus-rog-maximus-z790-hero-vs-msi- meg-z790-ace-max MSI MEG Z790 Ace Max

Nu stiu care dintre placile astea de baza sa o cumpar care ii mai ok?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ah, placile alea care iau foc sau se topesc?

| Adi1987 explică (pentru doctorandus):

Care dintre placile astea sa cumpar?

| doctorandus a răspuns (pentru Adi1987):

Parerea mea e ca niciuna dintre ele. Cel putin daca nu stii sigur ca nu va lua foc. Foloseste Google si YouTube pentru informare.

| gogugogugogu a răspuns:

Alegerea e doar a ta. Eu as merge pe Asus pentru ca e standard ATX, placa de la MSI e E-ATX si nu toate carcasele au loc pentru placi de baza E-ATX.