| Angie12 a întrebat:

Cum se face spiritism? Si ce se intampla?

12 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu se face deloc, tu chiar crezi ca Cezar sau Napoleon nu au ce face pe lumea cealalta si abia asteapta sa raspunda intrebarilor unor adolescenti care au vazut prea multe filme?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te prostesti un pic si apelezi la imaginatia bogata in realitate nu se intampla nimic.

| Duucu a răspuns:

Așa ceva nu există.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca o sa ma crezi dar nu sunt nebuna sa inventez sau maicamea nu e nebuna, nu spune povesti asa aiurea iti voi da 2 cazuri, ea a facut spiritism si crede-ma ca nu vrei sa faci, nu iti spun cum, nu ma intereseaza sa primesc funda dar totusi sa iti spun cum stau lucrurile. Orice bine are si un rau, exista dumnezeu si satana. Altfel cum ar exista exorcismul sau orice altceva supranatural, au fost oameni cu tot felul de energii care au presimtit si au vazut tot felul de lucruri, problema e ca nu pot sa discut asa ceva cu lumea, ma crde nebuna, oamenii nu inteleg. Asa ca iti spun tie, sper sa nu o iei in gluma sau mai stiu eu.
Cand era mama studenta avea o tipa de asta mai nebuna ca sa spun asa, mno, si asta le avea cu fantomele cu spiritismele si tot felul. Si s-a gandit sa faca spiritism, a luat-o pe mama si pe inca cateva colege, erau 5 in total(de ce? nu e suficienta energie, nu poti sa o faci daca nu sunt destule persoane). A luat o cheie, o carte si un pahar... nu stiu cum au facut sau asa au lasat geamul deschis, noaptea, o lumanare sau aveau becul aprins nu am intrebat detalii. S-au gandit sa aduca spiritul lui Mihai Eminescu ca sa le spuna ce note vor avea la examen, suna ciudat dar infine. Paharul s-a rotit de 9 ori, la alta 6. S-au speriat. crede-ma au vomitat le-a fost rau timp de 3 saptamani, groaznic. Iar daca cumva nu poti alunga spiritul e grav, ele iau spus sa plece, de fapt nebuna, a plecat pentru ca au fluturat perdelele la fel si cand ai intrat. S-au simtit extrem de rau, nu e bine sa faci.

| Xenya a răspuns:

Spirit...ce?
Nu exista asa ceva, imi pare rau ca te dezamagesc.

| c0ton a răspuns:

Nu merita cat crezi in dumnezu va fi bine

Răspuns utilizator avertizat
| RisenLight a răspuns:

1.Cumperi chesti
2.Nu iti folosesc la nimic, n-au efect
3.Esti nemultumit
4. Ajungi la ce am spus eu laughing

| alexandramustatea2013 a răspuns:

Nu merita, crezi in continuare in Dumnezeu si totul va fi fooarte bine!

| RavnTapt a răspuns:

Http://unblogalt.blogspot.ro/2012/08/despre-spiritism.html
Eu zic sa nu te hazardezi la asa ceva

| Adelina1905 a răspuns:

Nu merita.Tu doar crezi in Dumnezeu si iti va fi bine!