| LoVeIsLiFe a întrebat:

Sunteti de acord cu afirmatia : "Nu exista prietenie intre un baiat si o fata"

Răspuns Câştigător
| caietdestudiu a răspuns:

Buna!
Depinde de fiecare ce isi doreste acum si ce urmareste cu adevarat.Este destul de greu sa existe o continuitate daca nu vei stii cu adevarat ce-ti doresti, pentru ca mai devreme sau mai tarziu aceasta relatie se va indrepta undeva exact cum spuneai si tu "Fie relatia de prietenie se tranforma in iubire...fie prietenia se transforma intr-un mare nimic".
Un om foarte inteligent spunea o data : "Prietenia intre un barbat si o femeie este posibila doar cand fiecare dintre ei iubesc o alta persoana" (Mircea Eliade). Asta trebuie să fie!
Bye, bye!

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de caz poate sa fie sau nu prietenie.

| TeodoraMaria98 a răspuns:

Nu.Poate nu exista o prietenie la fel de mare ca intre fata si o fata sau intre un baiat si un baiat.Nu conteaza de ce gen e prietenul/a si sufletul ei.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Nu, deloc.
Intre un baiat si o fata, poate exista o prietenie la fel de bine ca intre 2 fete sau 2 baieti. happy
Tot oameni sunt, pana la urma.
Si daca sunt prieteni, nu inseamna ca e o atractie intre ei sau ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| CrazyTeenager a răspuns:

Daca prin asta se intelege, ca nu exista o prietenie intre un baiat si o fata care sa nu includa si atractie sau dorinta, nu sunt intru totul de acord, dar un sambure de adevar tot este, chiar daca nu se manifesta in toate cazurile, dorinta tot exista.

| Denis470 a răspuns:

Nu.Este o afirmatie tampita.

| didiDia a răspuns:

Nu sunt de acord, insa altii sunt. Nu prea inteleg de ce ei sustin ca pana la urma unul din cei doi(fie baiatul, fie fata) se va indragosti de celalalt si va dori mai mult decat o prietenie, adica va dori iubire. Personal, eu cred ca este posibil ca amandoi sa-si doreasca doar prietenie si nimic mai mult. Si mi se pare mult mai frumoasa prietenia dintre un baiat si o fata decat cea dintre doua fete.

| leoaica_1036 a răspuns:

"Camaraderia dintre un bărbat şi o femeie tânără este posibilă numai dacă amândoi sunt foarte inteligenţi sau dacă amândoi iubesc. Altminteri, este o simplă tovărăşie mai mult sau mai puţin insipidă, foarte puţin interesantă sufleteşte, sau o etapă preliminară a unei legături tot atât de puţin interesante. Iar prietenia între un bărbat şi o femeie tânără este, de asemenea, un mare vânt, cu majuscule, dacă nu e alimentată de inteligenţă şi susţinută de dragostea pe care fiecare din ei o poartă unei alte persoane."

| CuloareaFericirii a răspuns:

Nu sunt de acord fetele si baietii pot fii prieteni.

| daniella9805 a răspuns:

Nu sunt de acord deloc cu afirmatia aceasta. prietenie poate exista si intre sexele opuse.
de exemplu eu am doi prieteni cei mai buni prieteni:o fata si un baiat. baiatului ii stiu toate secretele si are deplina incredere in mine. ne intelegem foarte bine si nu exista nici o atractie intre noi pur si simplu ne intelege bine si ne iubim ca doi frati:X

| alexbordei93 a răspuns:

Nu.Stima.

| Flory200 a răspuns:

Eu una nu sunt de acord.Am niste prieteni (baieti) care sunt foarte haiosi si ma inteleg foarte bine cu ei.Cei doi baieti de care vorbeam acum si cu o prietena de am mea imi sunt ca niste fratihappy

| elizabeth a răspuns:

Exista prietenie.si eu stiu asta...

| VacutzaRoscata a răspuns:

Abosult deloc
stiu multe fete care nu au o cea mai buna prietena...ci un cel mai bun prieten, si nu exista niciun fel de atractie intre ei sunt pur si simplu prieteni straight face de ce nu ar putea exista prietenie intre cei doi...cam aiurea afirmatia asta

| crisy_9816 a răspuns:

Da pana atunci cand ontervine ceva mai mult decat prietenoe

| andrei78 a răspuns:

Nici gand!

| kathyangel a răspuns:

Sincer eu nu sunt de acord, pentru ca eu am cativa baieti cu care sunt prietena, tin foarte mult la ei si ii iubesc ca pe niste frati.Deci dupa mine poate exista prietenie intre un baiat si o fata.Dar desigur la un moment dat poate interveni dragostea la unul din ei si poate strica toata prietenia, dar cred ca se poate sa nu se intample.Asta este parerea mea proprie deci sper ca te-am ajutat cat de cat cu parerea mea. :* :d happy

| yana_9783 a răspuns:

Foarte de acord!

| Byencutza_8490 a răspuns:

Normal ca nu deoarece in fiecare clipa un baiat poate fi prieten cu o fata.