| LisaJulie a întrebat:

Bună seara! Ma bucur sa revin după multe luni în care am avut probleme cu conectarea! Acum ca ne-am lămurit cu toții de faptul ca eu nu sunt Rosalia, vreau sa întreb ce inseamna mai exact un utilizator avertizat! Dacă jignești și primești doar un singur raport poți ajunge utilizator avertizat sau cum?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai avut probleme cu conectarea sau ai luat suspend?
cred ca user avertizat in acceptiunea regulilor aplicate aici pe TPU se refera la faptul ca un user primeste suspendare dar pe timp limitat, caci mai exista si suspendare nelimitata! nu am idee daca exista si masura aplicarii unui avertisment fara sa se dea si suspendare limitata!

ce zice TPU :

În funcţie de gravitatea fiecărei situaţii, pe TPU se aplică diferite sancţiuni:
- eliminarea postărilor neconforme;
- setarea contului de utilizator astfel încat respectivul să nu poată posta nimic direct pe site şi să aibă constant nevoie de validarea postărilor;
- suspendarea contului pe o lună sau trei luni;
- revocarea dreptului de a raporta;
- revocarea dreptului de a vota întrebări sau răspunsuri (se aplică acelor utilizatori care votează abuziv);
- revocarea dreptului de a utiliza chat-ul;
- suspendarea contului pe termen nelimitat;
- în cazul comportamentelor care intră sub incidenţa legii, ne rezervăm dreptul de a depune plângere penală şi de a sesiza organele abilitate.

| LisaJulie explică (pentru Simpatic):

Nu am luat suspend! Nu m-am putut conecta! Mereu cand incercam sa ma conectez imi spunea! Sorry Reload the page!

| Simpatic a răspuns (pentru LisaJulie):

Atunci e in regula
avertismentul l-ai gasit afisat in setari Profil> Alerte sau unde anume?

| LisaJulie explică (pentru Simpatic):

Nu am niciun avertisment! Voiam doar sa știu ce înseamnă utilizator avertizat deoarece am văzut la mulți

| Simpatic a răspuns (pentru LisaJulie):

Aici la FAQ apare mai mult despre utilizatori suspendati, este vorba de punctele 41 si 42 din : https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

nu se mentioneaza nimic despre cei avertizati si atat

| Fatamuntilor a răspuns:

Uite aici lista cu utilizatorii averizati, precum si motivele
https://www.tpu.ro/utilizatori-suspendati/
nu cred ca doar un singur raport duce la suspend, poate daca insisti. Unii au fost pusi pe acea lista chiar de 2 ori altii si-au luat suspend neliminat dar au revenit si au luat-o de la inceput, altii nu.